Україна має укласти перемир'я з РФ, але лише після створення одного важливого механізму – ISW
У Кремлі дали зрозуміти Трампу, щоб той не чекав на якісь "блискавичні результати" щодо питання перемир'я в Україні.
Напередодні Дмитро Пєсков в інтерв'ю пропагандисту Павлу Зарубіну заявив, що переговорний процес між РФ і США "йде добре", проте негайних результатів, швидше за все, не буде.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували нові заяви у Кремлі щодо ситуації навколо тимчасового припинення вогню в Україні.
Директор департаменту МЗС РФ із СНД Олексій Поліщук в інтерв'ю пропагандистам із Кремля заявив, що Москва готова брати участь у переговорному процесі, але за умови усунення "корінних причин" війни в Україні.
Ще минулого тижня глава МЗС РФ дав зрозуміти, що дві головні "корінні причини" війни - розширення НАТО на Схід й "утиски" у правах російськомовного населення в Україні.
Нові заяви Кремля суперечать підходу Трампа до війни в Україні.
Спочатку президент США хотів домогтися перемир'я, щоб потім шукати шляхи вирішення закінчення війни.
Експерти поки не беруться сказати, як у майбутньому, якщо перемир'я все ж таки буде досягнуто, Захід моніторитиме ситуацію.
Кремль неодноразово звинувачував Україну у порушенні перемир'я в енергетичній сфері.
Російські офіційні особи неодноразово заявляли, що українські сили завдають ударів по енергетичній інфраструктурі вздовж північного кордону України з РФ, хоча залишається незрозумілим, чи будуть удари з використанням FPV-дронів або звичайні обстріли порушенням припинення вогню, оскільки умови припинення вогню публічно не зрозумілі.
Якщо майбутня угода про перемир'я не включатиме надійного незалежного механізму моніторингу, то Кремль може наповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про порушення з боку України режиму припинення вогню.
Путін не раз говорив про те, що в Україні весь уряд нелегітимний, а отже РФ може без проблем порушити своє ж перемир'я. Путін постійно використовує у своїх цілях відсутність механізму моніторингу з припинення вогню.
Поліщук натякнув, що РФ і Україна мають укласти мирну угоду або угоду про припинення вогню, перш ніж розглядати питання про миротворців, а очолювана Францією та Великобританією "Коаліція рішучих" намагається втрутитися у ситуацію в Україні.
Поліщук також звинуватив Моніторингову місію ОБСЄ у фальсифікації звітів про порушення РФ Мінських угод у період із 2014 по 2022 роки.
У ISW упевнені, що тривала відмова Кремля брати участь у пропозиціях США та Європи про створення миротворчих сил в Україні та звинувачення Поліщука у тому, нібито ОБСЄ раніше діяла на користь України, а не Росії, підкреслюють постійне небажання Кремля приймати будь-які механізми моніторингу, які могли б підірвати здатність Росії знову напасти на Україну у майбутньому.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що Мерц озвучив нову умову, за якої Німеччина готова постачати ЗСУ ракети Taurus.
Нагадаємо, Келлог прокоментував удар Кремля по Сумах, заявивши, що Путін "перейшов усі кордони".
Останні новини
"Путін – чисте зло", – духівник Трампа Бернс різко змінив думку про Україну після поїздки до Бучі
14:54Австралія б'є на сполох: Росія хоче розмістити військову авіацію у цьому регіоні – The Guardian
14:21