22 квітня 2025, 13:27

Росія – штучна держава: що залишиться від РФ, якщо прибрати чужі землі

Росія є штучною державою, склеєною з чужих земель і брехні про "велике минуле", всередині неї – десятки націй, які не мають ні спільного майбутнього, ні причин жити під владою Москви.

Росія – штучна держава: що залишиться від РФ, якщо прибрати чужі землі

Поки у Кремлі марять про поділ України, ніхто не хоче говорити вголос очевидне: сама Росія - це не справжня держава, а колоніальний конструкт, зібраний на війнах, захопленнях і обмані. Юристи й історики, аналізуючи її історію, пишуть, що Росія - штучна країна. Юридично - фальшивка. Політично - загроза. І коли ця структура завалиться, світ тільки зітхне з полегшенням.

Росія - країна без спільного "ми"

Сучасна Російська Федерація - це не єдиний народ, а клаптикова ковдра з десятків етнічних груп, релігій, мов і культур, пов'язаних не спільною історією, а тільки страхом, насильством і репресіями. Ніхто не питав татар, башкир, чеченців, якутів, бурятів або карелів, чи хочуть вони бути частиною "великої Росії". Їх просто загнали туди насильно, як в імперії 19-го століття.

Россия — это не настоящее государство, а колониальный конструкт, собранный на войнах, захватах и обмане. Юристы и историки, анализируя ее историю, пишут, что Россия - искусственная страна. pic.twitter.com/1gr0QY2ile

— Mark (@VoroshilovMark) April 22, 2025

Нелегітимна держава, збудована на обмані

Росія вийшла з СРСР 1991 року, порушивши всі юридичні процедури, передбачені союзним законодавством, без референдумів, без узгодження статусу територій, без думки населення. Просто оголосила себе правонаступником і почала збирати "землі". Але правонаступництво - це не справа декларацій, а юридична процедура. 

І Росія її не пройшла, а отже, з юридичного погляду, це держава з фіктивним правом на більшість своїх територій.

Імперія на глиняних ногах

Фінляндія пам'ятає про Карелію. Монголія - про Тиву та Бурятію. Казахстан - про північні землі й Оренбург. Україна - про Бєлгород, Кубань, Курськ і Воронезьку область. Північний Кавказ - це регіон, утримуваний тільки через силу та залякування. Поволжя, Урал, Сибір і Далекий Схід - це території, які годують центр, але самі живуть у бідності та безправ'ї. Як довго це може тривати?

Як живе імперія: Москва багатіє - регіони вимирають

Росія - це країна, де всі багатства стікаються до столиці. Нафта, газ, вугілля, метали, рідкоземельні елементи видобуваються у національних республіках і віддалених регіонах, але не приносять їм розвитку. Якутія видобуває алмази, Башкортостан - нафту, Комі - газ, Бурятія - уран, але корінні народи цих територій животіють у бідності. Дороги зруйновані, школи закриваються, лікарні розвалюються. Усе йде у Москву - політичну метрополію, яка живе як окрема країна на кістках інших. Центр жирує, а ті, хто дійсно годує цю імперію, отримують лише крихти.

Москва боїться розпаду, та не дарма

Російська пропаганда бреше, лякаючи світ "жахами розпаду", нібито неконтрольованим розвалом і ядерним апокаліпсисом. Але історія розвалу СРСР показує зворотне: саме Москва провокувала всі конфлікти - від Карабаху до Донбасу. Без Москви не буде агресії. Звільнені регіони, навпаки, отримають шанс на мир, розвиток і нормальне життя, як це трапилося з Прибалтикою, Грузією або навіть частково з Казахстаном.

Коли почнеться, зупинити буде неможливо

Росія вже живе на геополітичній бомбі. Кожен регіон, кожен народ, кожна культура, загнана під московський чобіт, чекає тільки одного: моменту, коли центр ослабне. І тоді вся ця імперія розсиплеться, як Рим, як Османська імперія, як СРСР, тому що жодні "скріпи" не втримають людей, яких десятиліттями принижували, грабували та змушували жити під чужими прапорами.

Фінал неминучий, і він буде звільненням

Коли Росія розпадеться, ніхто не буде плакати ні у Якутську, ні у Казані, ні у Донецьку, ні у Грозному, навіть усередині "найросійськішої" частини Росії - у Новосибірську, Єкатеринбурзі або Калінінграді - зітхнуть вільніше. Це буде не трагедія, це буде кінець ганебної конструкції під назвою "Російська Федерація" - держави, яка ніколи не була законною, справедливою або стійкою.


Як раніше повідомляв Dialog.UA, Росія перебуває на межі грошового обвалу: навіть у Кремлі визнали, що подібних проблем не було у країні вже досить багато років.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини