Між Росією та Китаєм спалахнув скандал: Москва обурена вчинком КНР на кордоні
Росія офіційно звинуватила Китай у забрудненні транскордонних рік: експерти фіксують критичне погіршення якості води, при цьому Китай ігнорує взаємодію з Москвою.
Між Росією та Китаєм спалахнув скандал: КНР масово скидає стічні відходи до транскордонних річок, з яких п'ють росіяни, ігноруючи збитки та відмовляючись від переговорів. Москва фіксує забруднення, Росія офіційно звинуватила Китай у забрудненні транскордонних річок, пише "РБК".
А Пекін дедалі відвертіше поводиться як метрополія по відношенню до залежності своєї колонії, вважаючи, що Росія стерпить усе.
Забруднення зафіксовано повсюдно
Згідно з новим звітом Рахункової палати РФ, з яким ознайомилася "РБК", якість води у річках, що протікають уздовж кордону з Китаєм, перебуває у критичному стані. Моніторинг проводився у 2020–2023 роках у восьми пунктах на кордоні з КНР, а також нижче за річками Аргунь, Уссурі та Сунгача. Жодна проба не відповідала нормі "умовно чиста".
Натомість вода класифікована як "слабко забруднена", "забруднена", "дуже забруднена", "брудна" та "дуже брудна". Аналогічна ситуація зафіксована і на кордоні з Монголією на річках Онон, Кира й Ульдза-Гол.
Пряма причина – скидання з території Китаю
Згідно зі звітом, одна з ключових причин – неочищені та недостатньо очищені стічні води, які скидаються з китайського боку. Лише за останні 5 років кількість об'єктів, що забруднюють річку Амур, зросла на 21,6% – до 111 промислових і господарських точок.
Однак, як зазначає Рахункова палата, жодних механізмів взаємодії між Росією та Китаєм щодо компенсації збитків не існує. Росприроднагляд визнає: переговорів з китайською стороною щодо транскордонного забруднення не ведеться зовсім.
Позиція Москви – слабкість чи залежність?
За словами голови Центральної ради Всеросійського товариства охорони природи В'ячеслава Фетісова, Росія на Далекому Сході не має необхідних систем контролю за якістю води. Моніторинг охоплює лише точкові джерела забруднення, а основні викиди йдуть дифузними каналами: з поверхонь, полів, промзон, і саме цей напрямок повністю ігнорується.
Вчені підкреслюють: вирішити проблему можна лише за умови системного міждержавного моніторингу та чітких домовленостей із Пекіном. Однак Китай на такі домовленості не йде, та, зважаючи на все, не має наміру йти.
Росія у становищі залежної держави
На тлі війни з Україною та міжнародної ізоляції Москва стрімко втрачає контроль не лише над зовнішньою політикою, а й над ключовими питаннями екологічної безпеки своїх громадян. Китай, користуючись залежністю Росії, продовжує вибудовувати колоніальне ставлення до економічного й екологічного домінування.
Пекін постачає Росії обладнання, транспорт, продукти й озброєння подвійного призначення й одночасно скидає відходи до річок, з яких п'ють жителі Далекого Сходу. Ставлення Китаю до Росії — це не союз, це експлуатація.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що у Пекіні раз і назавжди відмовилися від будівництва трубопроводу "Сила Сибіру 2".
Останні новини
В Україні затвердили виплати до Дня Незалежності: хто отримає фінансову допомогу та в яких розмірах
18:22Удари по Саваслейці та заводу у Дзержинську: Україна атакує військову інфраструктуру у глибині Росії
15:15"Потьомкінські плани", – ЦПД розкрив задум влади РФ побудувати метрополітен в окупованому Донецьку
13:41Керівництво КНР різко відреагувало на ініціативи США: "Обійдемося без ваших нафти та зерна", – FT
10:57
У Мережі з'явилося відео, як українські військові дроном збивають російський прапор на Харківщини
Трамп може відвернутися від РФ і перейти на бік України: президент США озвучив деталі – The Atlantic
07:45