Зеленський звернувся до Заходу після зустрічі із президентами Польщі та Литви: "Нам потрібна підтримка"
Володимир Зеленський закликає міжнародну спільноту не чекати на погіршення ситуації на фронті, а вживати превентивних заходів для недопущення ескалації.
Можливого наступу Російської Федерації та погіршення ситуації у Європі можна уникнути, якщо не очікувати його, а зробити все, щоб Кремль не мав можливості піти ва-банк. Превентивні заходи допоможуть не допустити повторення міграційної кризи на кордонах Польщі та Литви з Білоруссю й іншої агресії.
Про це Володимир Зеленський заявив після тристоронньої зустрічі із президентами Польщі та Литви.
"Що таке санкції після? Я вважаю, що мають бути потужні превентивні речі, серйозні санкції, щоб не було навіть думки щодо ескалації у будь-якому регіоні. Тому що ми бачимо, що це вже пов'язано не лише з Україною, а й із будь-якою державою ЄС", – зазначив Зеленський.
Україна поки що не член НАТО чи ЄС, проте зміцнює зв'язки із сусідами та допомагає під час складних ситуацій, як, наприклад, енергетична криза у Молдові. Проте сам Київ звертається до західних партнерів із нагадуванням, що Україні "потрібна підтримка".
Президент Литви Гітанас Науседа наполягає на тому, що санкції повинні мати цілком очевидний ефект – вони мають "змінювати поведінку" Кремля.
Крім того, Науседа хотів би, щоб дії країн ЄС підтримали США, Канада, Великобританія.
Президент Польщі Анджей Дуда нагадав про історичний досвід, який показує, що громадськість не повинна погоджуватися на жодні ультиматуми з боку певних країн, зокрема Росії.
"Ми повинні зайняти сильну позицію. І саме так має поводитися НАТО, бути послідовним", – наголосив глава Польщі.
Як повідомлялося раніше, секретар РНБО Олексій Данілов розповів, коли в Україні можуть запровадити воєнний стан і який план розробив Київ у разі можливої війни з Росією.
Водночас Дмитро Ярош визнав зростання напруженості на фронті. Розвідка та військові фіксують активізацію найманців ОРДЛО: вони проводять збори, навчання, стягують силу та техніку.