Противникам військового обліку для українок відповіли у Міноборони: "Паніка безпідставна"
Раніше українці опублікували петицію щодо скасування наказу Міноборони: вона вже набрала необхідну кількість підписів.
У Міноборони прокоментували ситуацію з петицією щодо скасування розпорядження відомства про військовий облік для жінок. Як запевнила заступник голови Міноборони Ганна Маляр, така своєрідна апеляція є цілком "демократичною процедурою", повідомляє "ТСН".
За її даними, такий наказ не вважається приводом для паніки, бо його підписали згідно із законом, ухваленим ще навесні. Заступник міністра роз'яснила, що військовий облік не є мобілізацією чи закликом.
Вона запевнила, що зараз не стануть забирати нікого з жінок відразу до армії. Зараз це стосується лише оновлення стандартів, що належать до військового обліку. Також Маляр стверджує, що така обставина радикально не змінить життя та діяльність наших жінок.
За її інформацією, правила військової реєстрації для українок були завжди, а нове розпорядження Міноборони поновило ухвалу Кабміну 27-річної давності. Такий документ передбачав близько 40 спеціальностей, представниці яких мали стати на облік, проте до 2008 року він був засекречений.
При цьому потреба в оновленні документа була потрібна з тієї причини, що за цей період кількох спеціальностей вже просто немає, але водночас з'явилися інші.
За словами заступника голови оборонного відомства, екстрено бігти до центрів комплектування не слід, адже це можна зробити протягом наступного року, до того ж Генштаб має намір зробити таку процедуру доступною, прозорою та чіткою, а також частково реалізувати її в електронному варіанті.
Нагадаємо, у Міноборони розкрили створення інструкції щодо постановки жінок на військовий облік.
Раніше Арестович розповів, чим займатимуться жінки у разі загострення ситуації.
Міноборони опублікувало детальну інструкцію для українок, яким слід стати на військовий облік.
А у ЗСУ звернулися до українок на тлі скандалу з військовим обліком.