"Навіть якось незручно за кремлівських", – Арестович про провал Москви на переговорах із США щодо України
Арестович зазначив про дипломатичний провал російської делегації на переговорах із США у Женеві.
Ультиматум Кремля та спроби шантажувати Захід вторгненням в Україну провалилися під час переговорів між Росією та США у Женеві. Про це заявив речник української делегації у мінській ТКГ, позаштатний радник голови Офісу президента Олексій Арестович.
На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Арестович зазначив, що американці не лише відкинули більшу частину висунутих росіянами претензій, а й виділили додаткове фінансування українській армії у розмірі 200 млн доларів.
"Новини дипломатії. За попередніми даними, вчора на зустрічі у Женеві могутній кремлівський геополітичний порив, виражений у формі рішучого російського ультиматуму, був одразу посланий на йух американцями, що голосно сміються. Україні ж додали 200 млн доларів на озброєння. Навіть якось незручно за кремлівських: 150 тисяч війська на кордонах України зібрали, у Казахстан вторглися, так надулися і так прокололися", – заявив Арестович.
За його словами, вимоги заборони на подальше розширення НАТО навіть не розглядаються, а відведення військ НАТО зі Східної Європи навіть не дискутується. Американці погодилися розглянути нерозміщення ударного ракетного озброєння в Україні, проте лише за умови російських поступок по Криму та Донбасу.
"Почекайте... а як же, як же обмін на Україну страшної російської сили у протистоянні з Китаєм?.. Нам же обіцяли!.. Вся російська школа геополітики, всі їх тонкі та гучні багатоходівки відразу ламаються, як тільки з'ясовується, що їх не бояться", – наголосив Арестович.
Нагадаємо, заступник держсекретаря США Венді Шерман на своєму брифінгу знову пригрозила економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль експорту, а також надавати підтримку партнерам при ймовірному вторгненні в Україну. За оцінкою американського дипломата, такі можливі кроки стануть на порядок жорсткішими, ніж вісім років тому.
До слова, Блінкен вказав на важливий момент на переговорах США та РФ щодо України.
Додамо, що переговори у Женеві відбуваються на тлі загрози масштабного російського вторгнення на територію України.
Столтенберг озвучив тему дня, яку планує обговорити з Москвою у рамках ради Росія – НАТО.