Мураєв готує "теплий прийом" Зеленському та РНБО у Харкові: чого побоюється політик
Лідер партії "Наші", екснардеп Євген Мураєв закликав харків'ян 11 лютого прийти під Харківську ОДА, де проходитиме виїзне засідання РНБО.
Євген Мураєв побоюється, що після численних порушень він все ж таки втратить телеканал "Наш", і збирається організувати мітинг у день проведення засідання РНБО за участю президента Володимира Зеленського у Харкові. Він закликає своїх прихильників прийти на акцію протесту 11 лютого.
"Завтра у нашому улюбленому місті о 15:30 у приміщенні ОДА відбудеться виїзне засідання РНБО. На ньому буде спроба закрити телеканал "Наш". Приходьте завтра. Ми повинні сказати їм "ні"", – прокоментував Мураєв.
До речі, програму виїзного засідання РНБО офіційно не оголошували, тому невідомо, наскільки достовірною є інформація екснардепа.
Проте приводи для занепокоєння у Мураєва справді є, але всі його неприємності пов'язані виключно з порушенням закону з боку політика та підконтрольного йому телеканалу.
Так, Нацрада України з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала телеканал "Наш" на велику суму через расистські висловлювання Мураєва та порушення мовного закону.
В етері Мураєв називав столицю Франції "чорний Париж", "мусульманська Мекка... з хіджабами.., де страшно перебувати". Він також говорив про належність мусульман до світового тероризму. Ведучий не спробував зупинити спікера, а після зауважень програму випустили у повтор без редакційних правок.
Це був не єдиний інцидент, пов'язаний із порушенням. У Нацраді зазначили, що у 2021 році штрафували канал сім разів, а також чотири рази зверталися до суду з проханням скасувати ліцензію на супутникове мовлення.
А у січні британська розвідка попередила про план Кремля захопити владу в Україні та призначити своїх людей на ключові посади. У списку потенційних кандидатів на посаду нового глави розглядають також особу Мураєва.
Екснардеп заявив, що не має нічого спільного з Кремлем і називає себе патріотом України. Проте в Офісі президента нагадали: Москва вже неодноразово підтримувала "другорядні постаті" на керівних посадах у Криму та на Донбасі.