У Зеленського назвали головне протиріччя "мирного плану" Китаю
В Офісі президента вказали на відсутність логіки та наявність протиріч у пропозиціях Пекіна щодо припинення війни в Україні.
В Офісі президента України напередодні візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви ще раз озвучили свою позицію щодо ініціатив Пекіна стосовно припинення війни, які були оприлюднені китайським зовнішньополітичним відомством наприкінці лютого.
Радник глави ОП Михайло Подоляк повідомив у бесіді з журналістами італійської газети Corriere della Sera, що китайські пропозиції не мають логіки та містять протиріччя.
Так, в одному з пунктів плану йдеться про необхідність поваги до територіальної цілісності, а в іншому міститься заклик до негайного припинення вогню та перемир'я без попереднього виведення російських військ з української території, що означало б передачу РФ захоплених нею регіонів.
Співрозмовник зазначив, що це абсолютне протиріччя, та додав: будь-який мирний план має починатися з примусового виведення російської армії з території України.
При цьому Подоляк вважає малоймовірним сценарій, за якого Пекін почне постачати зброю Росії. За його словами, у цьому немає жодного сенсу: пішовши на такий крок, Китай підірве свої торговельні та технологічні зв'язки з іншими країнами.
Радник назвав Китай "занадто прагматичним", щоб робити такі помилки, та заявив, що китайська сторона може скористатися станом сильно ослабленої Росії.
Крім того, журналісти змоделювали потенційний сценарій, за якого Пекін міг би запропонувати Росії відійти на лінію розмежування, що існувала станом на 23 лютого 2022 року, та поцікавилися ставленням України до цього. Подоляк заявив, що після десятків тисяч смертей і ефективної оборони немає жодного сенсу повертатися до статус-кво, та додав: будь-який компроміс призведе до нового конфлікту у майбутньому.
Нагадаємо, у Білому домі назвали неприйнятними заклики до перемир'я в Україні, які можуть пролунати з вуст Сі Цзіньпіна під час його візиту до Росії. У Вашингтоні впевнені: припинення вогню буде використано Москвою для відновлення сил і підготовки до нового наступу.
Раніше влада США назвала "мирний план" Китаю "інструментом затягування війни та легалізації захоплення територій України".
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!