29 вересня 2023, 13:12

Виконували накази Путіна: у СБУ розповіли, хто стоїть за резонансними диверсіями та вбивствами в ЄС

Українські спецслужби заявили про наявність доказів причетності найближчого оточення російського диктатора Путіна до підривів складів боєприпасів і резонансних убивств у ЄС

Виконували накази Путіна: у СБУ розповіли, хто стоїть за резонансними диверсіями та вбивствами в ЄС

СБУ та ДБР заявили про завершення розслідування та збору доказів щодо причетності керівництва Сил спеціальних операцій РФ, однієї з найзасекреченіших спецслужб Кремля, до вчинення диверсій на території України та Євросоюзу.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Підозри за статтею 133 КК України (диверсія) пред'явлено командувачу ССО РФ Валерію Флюстікову, колишньому особистому охоронцю Путіна Олексію Дюміну, який нині сидить у кріслі губернатора Тульської області, та ще 25 офіцерам російських спецслужб, а також їхнім подільникам із "Л/ДНР".

В інформації зазначається, що Дюмін у 2014 році під час анексії Криму "зеленими чоловічками" очолював спецназ ГРУ Міноборони РФ.

За інформацією українських спецслужб, ці люди причетні не тільки до диверсій на військових складах, а й організовували замовні вбивства на території України та Євросоюзу. Їхні дії були узгоджені особисто з Путіним, стверджують у СБУ.

Серед прикладів роботи фігурантів в українській спецслужбі наводять підрив військового складу у чеському місті Врбетіце у 2014 році. Метою цієї диверсії було послабити потенціал НАТО у Східній Європі.

Також СБУ встановила причетність цього спецпідрозділу до підриву у 2015 році збройового складу ЗСУ у місті Сватове Луганської області, на якому зберігалися ракети та снаряди. Російські спецпризначенці тоді використовували безпілотники "Орлан-10" і комплекс радіоелектронної боротьби "Леєр-3".

Під час повномасштабного вторгнення ДРГ РФ проникають на підконтрольну Україні територію країни, де їхніми цілями стають мирні громадяни, будинки й автомобілі, повідомляють у СБУ. Українські спецслужби вживають заходів для затримання встановлених співробітників російського спецназу та виявлення їхніх спільників.

Нагадаємо, у Чехії хотіли отримати компенсацію від Росії за вибухи складів із боєприпасами. Сума може становити близько 1 млрд чеських крон.

Через 6 років після НП, 17 квітня 2021 року, глава МЗС Чехії заявив, що, за даними слідства, вибухи могли здійснити два відомі співробітники ГРУ Росії Чепіга та Мішкін. Вони засвітилися у Британії під час спроби отруєння "Новачком" російського перебіжчика Сергія Скрипаля.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини