"Мирних накрили. Шкода людей", – СБУ дізналися імена коректувальників, які навели "Іскандер" на Грозу
Навідниками у селі Гроза виявилися місцеві жителі 23-річний Дмитро та 30-річний Володимир Мамони.
Навідниками "Іскандера" у селі Гроза Куп'янського району виявилися місцеві жителі 23-річний Дмитро та 30-річний Володимир Мамони. Брати під час окупації регіону активно співпрацювали з ворогом, отримавши при цьому посади у "МВС". Так, один із братів був водієм "конвойної групи", а другий - "інспектором ДПС".
У вересні 2022 року вони встигли отримати паспорти РФ, згідно з якими Дмитро був уродженцем Грози, а Володимир - смт Шевченкове, інформує пресслужба СБУ.
Інформацією поділився речник УСБУ у Харківській області Владислав Абдула. Водночас у Мережу було викладено не тільки документи колаборантів, а й їхнє листування, з якого чітко видно, хто, навіщо та коли навів ЗС РФ на Грозу та кафе.
Одразу ж після звільнення регіону вони втекли до РФ, проте дистанційно стали вербувати місцевих, які готові були співпрацювати з Кремлем. При цьому на них "працювали" навіть родичі.
На самому початку жовтня вони й почали збір інформації про перепоховання воїна ЗСУ у рідному селі. Усю інформацію збирав Володимир, який і передав її окупантам. Не виключено, що він просто вирішив підзаробити гроші. Із листування зрозуміло, що вони прекрасно розуміли про жертви серед мирного населення, включно із загибеллю своїх родичів.
У російських пабліках писали про те, що на перепохованні Андрія Козиря були присутні багато військовослужбовців з "Айдара".
На сьогодні відомо про 53 загиблих мирних жителів Грози.
Раніше ми повідомляли, що Андрій Козир, житель Грози, загинув 2022 року у Попасній. Спочатку його поховали у Дніпрі, а пізніше син прийняв рішення перепоховати на батьківщині.
Тим часом мешканка Грози повідомила, що трагедія прийшла у кожну оселю, де загинуло від одного до двох мешканців з кожного двору.