30 листопада 2023, 12:00

Війна FPV-дронів: РФ виробляє набагато більше міні-безпілотників, ніж Україна, – Forbes назвав причину

Українську галузь виготовлення FPV-дронів, які набувають дедалі більшого застосування у війні, гальмує дефіцит кваліфікованих інженерів.

Війна FPV-дронів: РФ виробляє набагато більше міні-безпілотників, ніж Україна, – Forbes назвав причину

Війна в Україні показала, що невеликі FPV-дрони можуть відігравати чи не вирішальну роль на полі битви. З їхньою допомогою знищують сотні одиниць техніки та завдають серйозних ударів по живій силі з обох боків. Зараз в Україні виробляють близько 50 тисяч таких безпілотників на місяць. У РФ ця цифра більша у шість разів.

Про це у своєму матеріалі пише видання Forbes, яке поговорило з провідними українськими фахівцями галузі та волонтерами, що поставляють безпілотники на фронт.

В Україні зараз працюють близько 200 компаній-виробників міні-дронів. Вони можуть покрити лише 10-15 % відсотків потреб ЗСУ у цій сучасній зброї, яка є витратним матеріалом, але допомагає зберегти життя бійців. За даними Forbes, головна проблема України у дефіциті кваліфікованих інженерів для проектування та складання безпілотників.

Для того щоб вийти на рівень російського виробництва, їх необхідно близько 6 тисяч. Однак на першому етапі вистачило б і двох тисяч фахівців, але і їх знайти непросто, незважаючи на високі зарплати у цій сфері. Наразі, за розрахунками аналітиків, галузь складається з приблизно тисячі осіб, кожен з яких збирає близько 50 дронів на місяць. Потреби української армії, яка довела ефективність використання дронів у боях з агресором, вимірюється у сотнях тисяч цих смертельно небезпечних для ворога літальних апаратів.

Водночас видання зазначає, зараз компанії-виробники у прискорених темпах навчають фахівців. Але на підготовку висококваліфікованих майстрів необхідні місяці. До початку вторгнення РФ в українських університетах готували недостатньо кадрів, які спеціалізуються на авіоніці, радіоелектроніці й інших суміжних спеціальностях, необхідних для виробництва бойових дронів, та й багато хто з інженерів виїхав за кордон.

Складнощів виробникам у заповненні відкритих вакансій додає те, що кожного кандидата необхідно перевіряти на зв'язки з Росією.

Але українські виробники дронів не сумують і відкривають безкоштовні короткострокові курси для новачків, на які записалися вже тисячі людей, пише Forbes.

Нагадаємо, у ЗСУ розповіли, скільки дронів з обох сторін одночасно можуть перебувати у повітрі.

Також ми писали, що Україна нарощує темпи виробництва безпілотників.

Автор: Михаил Бутко

Останні новини