Адміністрації президента України слід змінити "стратегію оптимізму": FT про ситуацію всередині країни
Постійні заяви Зеленського, що у країні "все добре" та "ми рухаємося вперед", створюють розкол між суспільством, військовими й АП.
Президент України у кожному зі своїх вечірніх відеозвернень випромінює оптимізм, заявляючи, що "все буде добре". При цьому така ж риторика застосовується на всіх держрівнях: від міністрів до військових.
Журналісти з видання Financial Times пишуть, що при цьому є цензура на погані новини, на кількість жертв серед мирного населення та військовослужбовців, а також на ситуацію з ракетними ударами РФ.
Однак у 2023 році багато хто бачить, що контрнаступ зайшов у глухий кут, а Захід уже не так активно виділяє допомогу, саме тому колишні співробітники Офісу ПУ, військовослужбовці ЗСУ та політики вважають, що заяви Зеленського вже не відображають реальної картини на полі бою та на міжнародній арені.
Джерело, пов'язане з президентською комунікацією стратегії, заявило, що зараз необхідно більше реалізму, як це було 24 лютого 2022 року.
Офіцери ЗСУ заявляють, що зараз ситуація на полі бою й офіційні повідомлення різняться між собою, це ще менше мотивує Захід надавати допомогу Україні.
Одночасно з цим президент України просто хоче вселити оптимізм не тільки у самих українців і військових, а й переконати Захід у необхідності й надалі допомагати Києву.
Джерело пише, що ситуація погіршилася, коли в інтерв'ю для The Economist Залужний вимовив слова-табу "глухий кут".
Інтерв'ю Головнокомандувача ЗСУ відкрило очі багатьом українцям, а деякі лідери на Заході почали дзвонити до Офісу президента України з питанням, а чи не хочуть вони вже сісти за стіл переговорів.
Ірина Золотар, яка раніше працювала у МО України за Резнікова, заявила, що на початку війни стратегія оптимізму допомагала українцям повірити у краще майбутнє. Однак на сьогоднішньому етапі така стратегія просто заплутує людей. Слова Зеленського не відповідають реальності. Вона закликає до "збалансованого реалізму".
Багато західних політиків уже задаються питанням, що навіщо їм виділяти гроші Києву, якщо ЗСУ "ось-ось переможуть".
Директорка Українського інституту масової інформації Оксана Романюк заявила, що ми живемо у столітті інформаційних технологій, коли новини можна дивитися не тільки по телевізору, а й читати соцмережі. У кожного є родичі або знайомі, які воюють, і вони у курсі реальних справ на фронті, а позитивна інформація просто вб'є довіру до влади, саме тому знизилася аудиторія національного телемарафону.
Раніше уНБУ заявили про план "Б" на випадок, якщо Захід перестане надавати фінансову допомогу.
Нагадаємо, у Мережі з'явилася думка українців про те, що вони думають про мобілізацію у громадських місцях.