Рада проголосувала за закон про мобілізацію: основні зміни, та коли набуде чинності
Український Парламент затвердив нові правила мобілізації, які почнуть діяти через місяць після підпису закону президентом.
Через більш ніж два місяці суперечок і обговорень ухвалення законопроекту у першому читанні Верховна Рада остаточно затвердила нові правила мобілізації. Загалом депутати за цей час до початкового варіанту документа внесли понад 4 тисячі правок.
"За" ухвалення закону віддали голоси 238 нардепів. Деякі з них розмістили у своїх акаунтах фото результатів голосування.
Розподіл голосів за фракціями
Серед основних нововведень у правилах мобілізації в Україні - заміна строкової служби на базову підготовку протягом 3 місяців у період воєнного стану та 5 - у мирний час. Українці, яким не виповнилося 24 роки, зможуть самі обирати дату такої служби.
З наступного року в усіх навчальних закладах вводиться предмет "Військова підготовка".
Також тепер українцям призовного віку не потрібно буде з'являтися до ТЦК для звірки даних. Це можна буде зробити в електронному кабінеті, який створять для кожного військовозобов'язаного, щоправда, як це працюватиме, поки що незрозуміло.
Без змін залишилися норми про право на демобілізацію людей з інвалідністю через поранення, а також тих, хто побував у полоні.
Визнані раніше обмежено придатними зобов'язані повторно пройти військово-лікарську комісію.
Під час укладення першого контракту військові мають право на компенсацію у 50% від першого внеску за кредитом на житло.
Ті, хто отримав II-III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військових), мають пройти повторний медогляд.
Запроваджено обмеження права водіння автомобіля для ухильників.
На вулиці у вас можуть перевірити документи співробітники ТЦК і поліцейські з використанням відеофіксації.
Також усім українцям призовного віку під час воєнного стану необхідно постійно мати при собі виданий ТЦК обліковий документ, який вони зобов'язані пред'являти на першу вимогу уповноважених на перевірку осіб.
Нові правила набудуть чинності через місяць після того, як закон підпише президент, тобто приблизно у середині травня.
Раніше повідомлялося, що питання про демобілізацію та ротацію в Україні буде розглянуто окремим законопроєктом.