13 червня 2024, 11:12

В Україні нові правила мобілізації: хто вручає повістки, як оновити дані та наслідки ухилення

Постановою Кабміну України було затверджено нові правила вручення повісток, уточнення даних військовозобов'язаних і наслідки ухилення від призову.

В Україні нові правила мобілізації: хто вручає повістки, як оновити дані та наслідки ухилення

З ухваленням нового закону про мобілізацію також була схвалена постанова Кабінету міністрів №563, що встановлює процедуру призову громадян на військову службу у період мобілізації. Цей документ вніс корективи у процес вручення повісток.

Про це повідомляє ресурс napensii.ua.

Повістки, як і раніше, мають право вручати співробітники Територіальних центрів комплектування, а нововведення дозволяють це робити органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ, організацій, а також управителям багатоквартирних будинків (представникам ЖЕКу).

Керівники ТЦК видають розпорядження вказівки про початок оповіщення, яке разом із повістками надсилаються до відповідних установ. Отримавши таке розпорядження, керівник зобов'язаний організувати розповсюдження повісток серед військовозобов'язаних співробітників. Таким чином, нова відповідальність лягає на плечі всіх роботодавців, які отримали завдання від ТЦК.

Згідно з новим законодавством, повістка може бути надіслана поштою. У постанові також згадується можливість електронного розсилання, однак офіційно це ще не затверджено.

Якщо громадянин не оновить свої дані у військовому обліку до 16 липня, ТЦК отримує право надіслати йому повістку рекомендованим листом на зареєстровану раніше адресу. У такому разі листоноша зобов'язаний його вручити особисто. Важливо зазначити, що якщо одержувача не виявиться вдома, повістку вважатимуть врученою та військовозобов'язаного можуть оголосити у розшук, накласти штраф або позбавити права керування транспортним засобом.

Раніше військовозобов'язані мали повідомляти про зміну місця проживання до військкомату та реєструватися за новою адресою. Нові правила вимагають особистого повідомлення ТЦК про будь-які зміни у персональних даних протягом семи днів, включно зі зміною адреси, номера телефону, електронної пошти, місця роботи або навчання.

Відмова від прийому повістки тягне за собою складання акта за адміністративне порушення. Поліція може негайно доставити того, хто відмовився, до ТЦК для оформлення протоколу та подальшого штрафу у розмірі 17-25 тисяч гривень.

Крім цього, якщо людина відмовилася від повістки, вона все одно вважається врученою. Подальше ухилення від служби передбачає кримінальну відповідальність із покаранням від трьох до п'яти років.

Нагадаємо, до лав ЗСУ зараз хочуть мобілізувати у 5 разів менше новобранців, ніж при Залужному.

Раніше повідомлялося, що в Україні військовозобов'язані чоловіки повинні мати при собі військово-облікові документи: без їх наявності можуть виникнути серйозні проблеми.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини