Глава МВС України Клименко про можливу демобілізацію: "Ми не маємо права обрушити фронт"
За словами міністра Клименка, законопроєкт про демобілізацію вже у роботі та має з'явитися "версія, яка потрапить до Парламенту".
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, відповідаючи на злободенні запитання кореспондента, заявив, що наразі в Україні "неможливо" провести демобілізацію військовослужбовців, які тривалий час перебувають на фронті, інформує "Радіо Свобода".
Чиновник аргументував свою заяву про демобілізацію тим, що на передовій "потрібні досвідчені військові, які вже мають бойовий досвід понад два роки".
Зазначимо, з усієї структури МВС беруть участь у бойових діях здебільшого бійці Нацгвардії (більшу частину з яких становлять колишні цивільні, мобілізовані до НГУ з 2022 року), включно з "Азовом", що формально перебуває у підпорядкуванні у цього міністерства; що ж до решти силовиків, які входять у підпорядкування МВС, то переважна більшість із них мають бронь від мобілізації.
На запитання журналістки про те, чому на передову дуже рідко відправляють поліцейських, тобто його підлеглих, а більшість із них узагалі має бронь, Клименко відповів, що "підготовка поліцейського не має нічого спільного з окопом".
Водночас Клименко висловився вельми критично про демобілізацію солдатів ЗСУ, включно з тими, хто перебуває на передовій від самого початку вторгнення російських окупантів.
"Якщо ми демобілізуємо тих людей, які, наприклад, відслужили два роки, то у нас просяде фронт і підрозділи будуть неповноцінними. Ми зараз або маємо відновити боєздатність підрозділів, і у нас має бути щонайменше рівноцінна заміна під час ротації діючих бригад і батальйонів... Ми не маємо права обрушити фронт", - заявив Клименко.
Водночас міністр підкреслив, що "розуміє" військових, які давно воюють і бажають демобілізуватися.
"Наприклад, ці люди, які зараз тренуються на полігоні, вони стануть досвідченими військовими через кілька місяців... Якщо буде два склади, тоді ми зможемо говорити про якусь велику демобілізацію", - сказав він.
Клименко також додав, що законопроєкт про демобілізацію вже у роботі та найближчими місяцями з'явиться версія, яка потрапить до Ради.
Нагадаємо, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко розповів, що Генштаб на сьогодні задоволений темпами мобілізації. За його словами, якщо такі темпи будуть збережені, то восени український Парламент може розглянути законопроект про демобілізацію.
Водночас заступник голови оборонного комітету Парламенту Мар'яна Безугла спростовує заяви своїх колег про те, що восени може бути розглянуто законопроект про демобілізацію за умови збереження поточних темпів мобілізації.
Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.
Останні новини
Соцопитування показало, скільки українців перебуває у складному фінансовому становищі, – інфоргафіка
17:30У Bloomberg розкрили, як Європа допомагає Росії викрутитися після зупинки транзиту газу Україною
14:13Зеленський відповів, чи можлива дружба України та Росії, згадавши при цьому гітлерівську Німеччину
13:08Кремль перекинув новий підрозділ на Курщину, а ЗСУ "виносять" ворога у тилу та на передовий – ISW
07:52