Українців у липні чекають зміни у різних сферах життя: ціни, повістки, мова, книги та відключення світла
В Україні У липні очікується зростання цін на пальне, зміни у порядку вручення повісток, нові мовні норми для друкованих ЗМІ, допомога на книги для молоді.
Липень 2024 року принесе українцям низку важливих нововведень у різних сферах життя. Очікується зростання цін на паливо та, відповідно, подорожчання інших товарів, зміни у порядку вручення повісток для призову до армії, нові мовні норми для друкованих ЗМІ, можливість для молоді отримати "книжкову" допомогу від держави та зменшення тривалості відключення світла. Про це пише ресурс napensii.ua.
Цінова політика:
– 4 червня 2024 року Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про підвищення акцизів на паливо до рівня Євросоюзу. Планується, що зростання становитиме від 34% до 136% від нинішнього рівня у залежності від виду палива та проходитиме протягом 5 років. Вже з 1 липня акцизи можуть підвищитися, що спричинить подорожчання бензину приблизно на 1,5 грн/л, а дизпалива – на 2 грн/л;
- через те, що витрати на паливо є важливою складовою вартості товарів, слід очікувати зростання цін у магазинах. Втім, остаточного рішення щодо акцизів ще не ухвалено - якщо закон не буде повністю затверджений, зростання тарифів відкладуть.
Вручення повісток:
- 16 липня закінчується термін оновлення військово-облікових даних для військовозобов'язаних і резервістів. Після цього територіальні центри комплектування зможуть вручати повістки не тільки особисто у руки, а й листами поштою;
- якщо людина відмовиться отримувати рекомендований лист і розписатися у цьому, порядок денний буде вважатися врученим. Якщо адресата не виявиться вдома, це розцінюватиметься як адміністративне правопорушення;
- QR-коди у додатку "Резерв+" юридично прирівнюватимуться до паперових документів, але повістки через програму не надсилатимуть.
Українська мова:
- з 16 липня 2024 року набувають чинності нові мовні норми для друкованих ЗМІ. Відповідно до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі друковані газети та журнали повинні мати українську версію або виходити повністю державною мовою;
- у місцях поширення не менше половини преси має бути українською;
- виняток становлять ЗМІ кримсько-татарською, мовами корінних народів, англійською, офіційними мовами ЄС і науковими виданнями.
Для загальнонаціональних засобів масової інформації вимога діє з 2022 року.
Книги:
- з 1 липня 2024 року громадяни, які досягли 18 років цього року, зможуть оформити у додатку "Дія" сертифікат на купівлю книг на суму близько 900 гривень. На ці гроші можна буде придбати друковані, електронні, аудіокниги, зокрема для людей із вадами зору.
Відключення світла:
- у липні планується оновити перелік об'єктів критичної та соціально значущої інфраструктури, які не знеструмлюватимуться, а забезпечуватимуться генераторами. Таким чином, після скорочення списку об'єктів, що не підлягають знеструмленню, за сприятливих умов звичайні споживачі можуть розраховувати на зменшення кількості та тривалості відключень електрики у їхніх будинках.
Раніше повідомлялося, що постановою Кабміну України було затверджено нові правила вручення повісток, уточнення даних військовозобов'язаних та наслідки ухилення від призову.
Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.