Родичі київських чиновників незаконно виїхали за кордон під хитрим прикриттям – омбудсмен Лубінець
Дмитро Лубінець підозрює близьких родичів київських чиновників у незаконному виїзді за кордон під прикриттям супроводу евакуації дітей-сиріт.
Евакуація дітей-сиріт в умовах війни - питання, яке потребує пильної уваги, оскільки йдеться про беззахисних дітей, які особливо вразливі в екстремальних ситуаціях, саме тому викликають тривогу підозри щодо можливих зловживань під час організації виїзду київських сиріт за кордон на початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну.
Про це повідомляє омбудсмен Дмитро Лубінець у Telegram.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернув увагу на обставини евакуації у березні 2022 року 68 вихованців київського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 до німецького міста Вупперталь. Їх супроводжували 20 дорослих. Однак пізніше з'ясувалося, що кількість евакуйованих дітей насправді становила 55, а доля 13 інших залишається нез'ясованою. Також стало відомо, що опікою щодо евакуації дітей опікувалася лише німецька сторона, тож представників Офісу Лубінця до табору не пустили.
За даними моніторингової групи Офісу омбудсмена, у складі супроводжуючих були близькі родичі керівників двох міських структур: Служби у справах дітей і сім'ї міста Києва та самого реабілітаційного центру №1. Ці люди не мали жодного стосунку до роботи із сиротами. Ба більше, вони були оформлені співробітниками установ буквально за день до евакуаційного рейсу до Німеччини.
Після прибуття до Вупперталю всі супроводжуючі раптово звільнилися з київських посад і не повернулися на батьківщину. При цьому глави столичної Служби у справах дітей і реабілітаційного центру регулярно навідувалися у Вупперталь, прикриваючись службовими відрядженнями. Один із них і зовсім не складав звітів про поїздки, а у другого вони були підозріло однаковими.
Лубинець розцінює такий розвиток подій як можливе зловживання службовим становищем з боку київських чиновників. Він не виключає, що евакуацію дітей-сиріт могли використати для виїзду за кордон в умовах війни близьких родичів посадовців під прикриттям.
Омбудсмен направив звернення до правоохоронних органів із вимогою розслідувати всі обставини для з'ясування справжніх мотивів дій керівників установ.
Якщо підозри омбудсмена підтвердяться, це може означати грубе порушення не тільки службової етики, а й елементарних людських моральних норм з боку відповідальних осіб.
Нагадаємо, український омбудсмен Дмитро Лубінець засудив жорстке та безцеремонне ставлення співробітників ТЦК щодо волонтера Кирила Тарана.
Раніше повідомлялося, що Лубінець станом на 1 березня 2024 року не отримав інформацію від РФ щодо можливої загибелі 65 українських військовополонених.
Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.