4 вересня 2024, 12:54

Україна вирішила проблему заборони Китаю на FVP-дрони: знайдено оригінальне рішення – ЗМІ

Українські виробники дронів і засобів РЕБ заявляють, що заборона Китаю не вплине на постачання безпілотників на фронт для ЗСУ.

Україна вирішила проблему заборони Китаю на FVP-дрони: знайдено оригінальне рішення – ЗМІ

З 1 вересня Китай запровадив чергові обмеження на експорт дронів і електроніки до третіх країн, дозволивши продаж для використання лише з цивільною метою. У Силах оборони почали побоюватися, що це суттєво вплине на постачання зброї на фронт, але ринок залишається спокійним і готується прийняти цей виклик. Як з'ясували журналісти "Економічної правди", українські виробники знайшли спосіб обходу обмежень.

"Ринок шукає вихід, і є ознаки, що шляхи будуть знайдені. Наслідки поки що такі: не всі партії з Китаю виїжджають з першого разу. Для нас логістика буде дорожчою, але вона не критична у ціні товару, тому поки що я не поспішав би паніку розганяти, не допомагатимемо нашим ворогам", – відповів "ЕП" співзасновник компанії "Дикі Шершні", яка виробляє FPV-дрони.

Українські компанії здатні налагодити постачання компонентів навіть за таких складних умов, тим більше на прикладі антиросійських санкцій видно, що постачальники часто заплющують очі або самі допомагають знаходити обхідні шляхи.

"Єдиний наслідок для нас – зросте плече поставок на три дні. Потрібно тільки відкрити компанію в іншій країні, зробити для неї всі документи та вести переговори від цієї компанії, щоб головний отримувач не фігурував у листуванні. Ця нова компанія має написати гарантійний лист, що товар не використовуватиметься у війні, але насправді вона зможе продавати їх в Україну", – повідомив "ЕП" один із великих виробників FPV-дронів.

"Майже всі компоненти замовляємо безпосередньо у Китаї, але ми готуємось до обмежень і закуповуємося вперед. Безпосередньо на нас це не вплине. Ми візьмемо запас на 4-6 місяців і точно протримаємось, а далі ринок сам підлаштовується", - зазначив командир роти ударних БПЛА. бригади НГУ "Хартія" Ігор Райков.

Великі українські виробники РЕБ також не панікують.

"Досі ми не мали проблем із китайською стороною. Більшість проблем виникали через українську митницю та блокування кордону поляками. Ми направили запит про загрозу блокування поставок нашим китайським партнерам. Вони відповіли, що жодних проблем з експортом комплектувальних для засобів боротьби проти дронів у них немає.

Ситуація стабільна, продовжуємо працювати. Є короткострокові запаси, альтернативні шляхи логістики й усні домовленості з постачальниками з інших країн", – розповів "ЕП" співзасновник компанії Kvertus Ярослав Філімонов.

Він додав, що модулі для них збирає партнерське підприємство у Китаї за компонентами з інших країн. Отже в крайньому випадку доведеться перенести складання модулів до іншої країни.

Ще один великий виробник РЕБ, компанія "Інфозахист", за роки існування майже повністю відмовилася від компонентів з Китаю та віддає перевагу комплектувальним із західних країн. Тож наслідків від будь-яких обмежень не очікує.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що з 1 вересня поточного року влада КНР вводить мораторій на вивезення цілої низки товарів і комплектувальних до безпілотників.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини