Між територіями та гарантією безпеки: в Україні по-різному підходять до цього питання – NYT
Україна ставить безпеку, а не територію у пріоритет, оскільки Трамп просуває переговори про перемир'я.
Києву у пріоритеті за будь-яких мирних переговорів — гарантії безпеки з боку Заходу, що Путін знову не посунеться у країну.
Після обрання Трампа на посаду голови США у Києві все частіше почали роздумувати над планом гарантій безпеки для України та питанням лінії розмежування, інформує ресурс The New York Times.
Два українські чиновники завили, що на тлі наступальних операцій ЗС РФ на Сході України Київ розглядатиме більше питання гарантій безпеки, а не стільки питання територій.
Роман Костенко підкреслив, що за будь-яких переговорів з РФ головне — гарантії безпеки.
Один із високопосадовців України заявив, що територіальне питання дуже важливе, але головне — питання безпеки.
За словами Костенка, Україна збирається відновити свої кордони 1991 року. Проте на сьогоднішній день Україна вже втратила 20% своєї території.
Україна намагається домогтися гарантій безпеки через членство у НАТО, проте нова команда Трампа наполягає на тому, щоб Київ забув про Альянс на 20 наступних років, саме тому продовження надання військової допомоги від Заходу дадуть можливість Україні як стримати ворога, так і завдати удару у відповідь.
Ще за угодою 2022 року, яку так і не було підписано, Україна вимагала від Заходу гарантій безпеки, щоб армія Путіна не могла у майбутньому знову атакувати країну.
Росіянин Костянтин Малофєєв дав зрозуміти, що навіть "найм'якіша позиція" Кремля має на увазі територіальні поступки з боку Києва.
При цьому українські чиновники заявляють: Київ хоче отримати гарантії того, що будь-яка демілітаризована лінія не зашкодить українській економіці. Насамперед це стосується тих промислових районів, які можуть перебувати у безпосередній близькості від лінії, а отже й іноземні інвестиції туди точно не зайдуть.
Зеленський неодноразово говорив про те, що "світ необхідно потримати за допомогою сили", тобто насправді Захід і далі має постачати зброю, щоб у Путіна більше не було планів повторно атакувати Україну.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що 13 листопада Байден провів зустріч із Трампом і порушив тему військової допомоги Україні.
Нагадаємо, Подоляк прокоментував статтю західної преси про те, що у травні 2025 року Київ готовий провести вибори президента України.