15 листопада 2024, 12:44

Близько 30% маріупольців повернулися до окупації: названі причини

Приблизно 30% маріупольців, які залишили місто на початку війни, повернулися в окупацію через відсутність житла та вплив російської пропаганди.

Близько 30% маріупольців повернулися до окупації: названі причини

На початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну багато маріупольців залишили місто, проте тепер близько 30% з них повернулися до рідних місць, незважаючи на окупацію. Причини цього явища – нестача житла та вплив пропаганди РФ. Про це повідомляє “РБК-Україна”.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що основним фактором повернення людей в окупацію є нестача житла, а також пропаганда РФ. Не маючи можливості відновити втрачені умови життя, багато хто змушений повертатися на захоплені території.

Одним із головних завдань держави та муніципальної влади є створення доступного та якісного соціального житла, щоб утримати людей в Україні та допомогти повернутися тим, хто виїхав за кордон.

Також значну роль у вирішенні проблеми відіграє розчарування громадян у справедливості й очікування компенсацій за втрачені будинки та майно. Механізм компенсацій вже функціонує, проте потребує великих фінансових ресурсів.

Запущена програма "ЄВідновлення" вже допомогла понад 73 000 українських сімей, а для другого етапу програми було видано понад 10 000 житлових сертифікатів.

Важливим елементом відшкодування збитків є Міжнародний реєстр збитків, завданих РФ, який відіграє ключову роль у збиранні доказів для судів і міжнародних трибуналів. У реєстрі вже зафіксовано понад 10 000 заяв від фізичних осіб щодо матеріальних збитків.

Директор з комунікацій SCM і член Наглядової ради ГО "Маріуполь.Реборн" Наталія Ємченко зазначила, що великий бізнес, включаючи їхню компанію, вже розпочав судові процеси проти Росії. Справедливість, за її словами, є одним із ключових запитів місцевих мешканців, які хочуть бачити покарання за злочини.

За оцінюванням Світового банку, для відновлення України після руйнувань, заподіяних російською агресією, необхідно близько 6,3 трильйона гривень.


Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини