Україна офіційно стала повноцінною учасницею Римського статуту МКС: що це дасть
Повноправна участь України у Міжнародному кримінальному суді спростить доступ до Цільового фонду тим громадянам, які постраждали від військових злочинів РФ.
Відсьогодні, 1 січня 2025 року, Україна офіційно стала повноправною країною-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (інстанція, що опікується розслідуваннями міжнародних злочинів, зокрема військових, а також притягненням до відповідальності осіб, обвинувачених у таких правопорушеннях), передає "Європейська правда".
Підкреслюється, що наша країна стала 125-ю за рахунком державою, яка приєдналася до Римського статуту МКС.
Які ж переваги отримує наша країна та її громадяни після набуття такого статусу
Тепер Україна отримала можливість брати безпосередню участь в Асамблеї країн-учасниць МКС, виносити різноманітні питання та проблеми на розгляд у процесі засідань, а також голосувати за розподіл бюджету, брати участь у виборах суддів, виставляти своїх кандидатів тощо.
Крім того, приєднання України до МКС спростить доступ нашим громадянам, які постраждали від злочинів країни-агресора РФ, до спеціального Цільового фонду МКС. З цього моменту українці отримують можливість впливати на розподіл коштів згаданого фонду.
Нагадаємо, у серпні минулого року Верховна Рада України, готуючись до боротьби з міжнародними злочинами, ратифікувала Римський статут МКС.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що представник РФ цинічно сміявся на очах у всього світу під час розповіді в ООН про злочини росіян проти українських дітей.
Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.
Останні новини
Міністр національної єдності Чернишев відповів, чи українців примусово повертатимуть з-за кордону
14:00Російські загарбники просунулися у Торецьку та на інших ділянках фронту на Донбасі – карта DeepState
10:26На Курахівському напрямку окупанти активно застосовують не бронетехніку, а інший вид зброї – ISW
10:19