3 лютого 2025, 10:57

СБУ зірвала диверсію на залізниці: агента ФСБ затримано при виконанні завдання кураторів РФ

Контррозвідка СБУ затримала 23-річного агента ФСБ, який намагався встановити вибуховий пристрій під залізничними коліями у Рівненській області.

Служба безпеки України запобігла диверсії на залізниці. У Рівненській області було затримано агента ФСБ, який намагався закласти вибуховий пристрій під залізничні колії, що використовуються для транспортування вантажів. Про це повідомляє прес-служба СБУ у Telegram.

Контррозвідка СБУ нейтралізувала чергову спробу Росії порушити транспортну інфраструктуру України. 23-річного мешканця Львівської області, який раніше притягував до відповідальності за вандалізм на могилах українських військових, було затримано прямо на місці злочину, коли намагався встановити саморобний вибуховий пристрій (СВП) на залізничних коліях у Рівненській області.

За даними слідства, зловмисника було завербовано російськими спецслужбами восени 2024 року. Він привернув увагу ФСБ завдяки своїй проросійській позиції та відкритим заявам про бажання переїхати до Росії, які публікував у соцмережах.

Фігурант отримав чіткі інструкції від російських кураторів: прибути на Рівненщину до міста Сарни, забрати вибухівку зі схованки та встановити її на коліях за заданими координатами.

Проте реалізувати план диверсант не встиг: його затримали співробітники СБУ, намагаючись закласти СВП.

У ході розслідування з'ясувалося, що він також збирав розвіддані про місця дислокації українських Сил оборони на Львівщині, фіксував переміщення військової техніки та передавав ці дані ворогові.

Проти затриманого висунуто звинувачення за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 113 (диверсія, скоєна за умов воєнного стану).

Наразі агент ФСБ перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування проводила СБУ під оперативним супроводом Головного відділу контррозвідки органу безпеки області.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що СБУ знешкодила потужну бомбу та зірвала теракт РФ у центрі Києва.

Також, нагадаємо, СБУ та Нацполіція затримали двох мешканців Дніпропетровської області, які готували теракт проти поліції у Житомирі.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини