21 березня 2025, 10:44

Президент Чехії Петр Павел прибув до України та відвідав Одесу: відомі серйозні перспективи співпраці – ЗМІ

Президент Чехії Петр Павел прибув до Одеси, де обговорив допомогу регіонам і відновлення України, а потім вирушив до Києва для переговорів із Зеленським.

Президент Чехії Петр Павел прибув до України та відвідав Одесу: відомі серйозні перспективи співпраці – ЗМІ

20 березня 2025 року Петр Павел, президент Чехії, відвідав Одесу, де зустрівся з місцевою владою й обговорив підтримку України. Після цього візиту він прибув до Києва, щоби продовжити переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляє ресурс "Вінегрет".

Президент Чехії Петр Павел продовжує свою підтримку України у боротьбі з російською агресією. 20 березня він відвідав Одесу, де провів зустріч із міністром з питань відновлення та регіонального розвитку Олексієм Кулебою, а також із представниками Одеської, Херсонської та Миколаївської областей. У ході переговорів було обговорено питання воєнної ситуації на фронті, а також можливі шляхи повоєнного відновлення країни.

Петр Павел наголосив на важливості допомоги, яку Чехія надає Україні, включаючи постачання бойових машин, дронів, бронежилетів і медичного обладнання. "З Чехії сюди надходять мобільні глушилки, які захищають мешканців від атак дронів, а також апарати штучної вентиляції легень і лікарняні ліжка. Ми також обговорили підтримку регіонів, які знаходяться безпосередньо на лінії фронту", - зазначив президент Чехії.

Після візиту до Одеси Петр Павел вирушив до Києва, де заплановані зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Це не перший візит чеського лідера до України, у квітні 2023 року він уже зустрічався із Зеленським у Києві та відвідав східну частину країни, зокрема місто Дніпро.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Петр Павел запропонував створити коаліцію країн-союзників України.

Також, нагадаємо, президент Чехії Петр Павел висловив упевненість, що у разі військової загрози чеські громадяни захищатимуть країну зі зброєю у руках, наголосивши при цьому на важливості підтримки України.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини