17 квітня 2025, 12:45

"На 100% відповідальність Артюха", – український військовий розповів про удар РФ ракетою по Сумах

У ЗСУ звинувачують у трагедії не лише Росію, а й колишнього голову Сумської ОВА Володимира Артюха, наголосивши на його персональній відповідальності за організацію небезпечного заходу у зоні загрози.

Трагедія у Сумах, яка забрала життя десятків мирних жителів, є не лише ще одним злочином Росії, а й болючим символом недбалості українських чиновників. Військовий, який вижив у момент удару, різко звинуватив у трагедії ексголову Сумської ОВА Володимира Артюха: "Він на 100% винен у цих смертях".

Церемонія в епіцентрі загрози

Газета The Washington Post опублікувала інтерв'ю з українським бійцем ЗСУ Олександром, який брав участь у нагородженні військовослужбовців у Сумах, коли Росія завдала ракетного удару по центру міста. За його словами, церемонія проходила у підвалі Сумського держуніверситету та військові вціліли на відміну від десятків цивільних, які загинули на вулиці.

"Мені не потрібні ці медалі та папери. Я хочу вбивати російських солдатів і повернутися до свого громадянського життя", - каже він.

Роздратування, гнів і особиста трагедія

Олександр розповів, що його викликали з Бєлгородської області, де він воював, лише заради нагородження. Він наголошує: у цьому не було ні необхідності, ні сенсу, особливо у місті, що знаходиться поблизу кордону під постійною загрозою атак і без повноцінної ППО.

Під час удару його прийомна шестирічна донька зазнала тяжкого поранення й опинилася у реанімації. Його дружина намагалася допомогти дівчинці прямо на вулиці у момент вибуху.

"На 100% винен Артюх"

Олександр звинуватив у трагедії колишнього голову Сумської ОВА Володимира Артюха, наголосивши на його персональній відповідальності за загибель цивільних і організацію непотрібного, небезпечного заходу у зоні загрози.

З ним солідарна й Алла Зубакієва, мати 13-річного Михайла, який постраждав під час вибуху: "Я злюся не лише на росіян, я також вважаю відповідальними владу. І слава Богу, що Артюха звільнили".

Чиновницька байдужість, прикрита словами

Артюх після удару заявив, що не був ініціатором церемонії, а просто "прийшов на запрошення". Однак для суспільства та фронтовиків це звучить як безсовісне усунення від відповідальності, особливо коли йдеться про десятки загиблих.

Президент Володимир Зеленський звільнив Артюха 16 квітня через два дні після трагедії. Але питання до чиновників залишилися, та вони все голосніше звучать не тільки з вуст громадськості, а й від самих військових, які сплачують за їхні помилки кров'ю та життям близьких.

Порушення та ціна недбалості

The Washington Post нагадує, що міжнародне гуманітарне право вимагає від обох сторін уникати розміщення військових цілей у густонаселених районах. І якщо Росія, завдаючи ударів по цивільних, поводиться як терорист, то Україна зобов'язана не давати приводів для збільшення кількості жертв, особливо заради заходів, які не мають бойового значення.

У випадку із Сумами все було інакше.

Влада знала, що місто під прицілом, і все одно провели показуху.

Росія вбиває. Це відомо. Але коли загибель мирних людей є результатом недбалості своїх чиновників, суспільство має право вимагати відповідей і справедливості. Війна не привід забувати про відповідальність. І смерть дітей не має бути чиїмось "службовим недоглядом " .

Раніше Dialog.UA повідомляв, що кількість жертв удару "Іскандера" РФ по Сумах знову зросла.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події у країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини