23 квітня 2025, 15:02

Україна відповіла США на пропозицію щодо Криму: з'явилася офіційна заява

Україна категорично відмовилася визнавати Крим російським, відкидаючи нав'язаний США сценарій "миру через капітуляцію".

Україна заявила про готовність вести переговори, проте наголошує, що ніколи не прийме капітуляцію. Як зазначає міністр економіки Юлія Свириденко, український народ не ухвалить сценарію замороженого конфлікту та, тим більше, не піде на визнання окупації Криму.

Україна відкинула поступки щодо Криму

Під час переговорів у Лондоні українська делегація заявила про неможливість визнання Криму російським ні зараз, ні у майбутньому. Про це різко заявила Свириденко у своєму посту, підтвердивши принципову позицію Києва: "Україна готова вести переговори, але не здаватися".

Свириденко наголосила: не буде жодної домовленості, яка б дозволила Росії перегрупуватися та повернутися з новою хвилею насильства. Україна вимагає повного припинення вогню на всіх фронтах - на землі, у повітрі та на морі - як першого й обов'язкового кроку. І якщо Москва обере лише "тактичну паузу", Україна відповість тим самим.

Міністр також наголосила: якщо Україні не нададуть членство у НАТО, вона добиватиметься обов'язкових і чітких гарантій безпеки від партнерів - "досить сильних, щоб стримати агресію, та достатньо ясних, щоб забезпечити тривалий мир".


Лондонська зустріч під загрозою: Захід незадоволений твердістю України

Як пише The Washington Post, адміністрація США була розчарована рішучістю Києва не торгувати територією заради видимості прогресу. Особливо негативно у Вашингтоні сприйняли бажання України спочатку обговорити припинення вогню, а не йти на поступки Кримом.

На тлі української відмови сенатор Рубіо скасував поїздку до Лондону. Слідом за ним зустрічі скасували глави МЗС Великобританії та Франції. Тепер переговори тривають технічно з радником Келлогом.

Зеленський відмовився від поступок - США та Європа відреагували різко

Президент України Володимир Зеленський, згідно з повідомленнями The New York Times і CNN, категорично відмовився визнати Крим російським. Цей крок викликав роздратування в американській делегації - держсекретар Марко Рубіо скасував заплановану подорож до Лондону.

Ланцюгова реакція

Як передає Sky News, слідом за Рубіо зустріч скасували міністри закордонних справ Великобританії та Франції, Девід Леммі та Стефан Барро, а також інші високопосадовці. Таким чином, переговори фактично було знижено до технічного рівня.

Зустріч із США відбудеться, але без рішень

Очікується, що українська делегація - Єрмак, Умеров і Сибіга - все ж таки зустрінеться з радником Келлогом. Однак джерела вказують, що зустріч пройде на рівні політичних радників і не призведе до ухвалення будь-яких рішень. Переговори зі США у поточному форматі розцінюються як чисто формальні.

Рубіо звинуватив Україну у жорсткості

За даними Reuters, європейський чиновник повідомив, що відмова Рубіо була мотивована побоюваннями з приводу "жорсткої лінії" Києва, яка нібито унеможливлює прогрес. Фактично відповідальність за зрив переговорів було покладено на українську сторону.

Переговори приречені?

Європейські дипломати, як пише Reuters і The Washington Post, спочатку не вірили в успіх лондонських переговорів. Їхні очікування були вкрай стриманими, а шанси на результат мінімальними.

Хоча формально США не висунули Україні вимоги визнати Крим, спостерігачі впевнені, що саме це спричинило гостру реакцію Києва та Європи. Однак це не єдиний камінь спотикання.

Росія висуває свої умови

Москва вимагає від Європи зняти санкції, тоді як ЄС наполягає: це можливе лише після завершення переговорів. Крім того, Кремль незадоволений відсутністю американського тиску на Київ з питань демілітаризації та категорично проти розміщення європейських військ на території України.

США змінюють правила на ходу

Україна та Європа нагадують, що 12 березня у Джидді всі сторони домовилися: спочатку припинення вогню, потім обговорення територій. Але зараз США, на думку дипломатів, відмовляються від власних умов і починають тиснути на Київ, замість вимагати кроків від Москви.

США більше не є надійним посередником?

На думку української сторони, справа не лише у "дрейфувальній" позиції США. Головне - Вашингтон втрачає статус чесного брокера: він не може бути гарантом ні угоди, ні моральних принципів. Все вказує на те, що США готуються вийти з переговорного процесу, формально звинувативши у всьому Україні. У цьому випадку Київ залишиться за допомогою Європи, але без ключової ролі Вашингтону.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що Сполучені Штати запропонують у рамках мирної угоди визнати Крим частиною Росії та заморозити поточну лінію фронту.

Одним из ключевых ресурсов, предоставляющих информацию о последних новостях Украины и событиях в стране, является ДиалогUA. Это ценный ресурс для граждан, ищущих новости Украины за сегодня и о своих правах и событиях вокруг них.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини