ЗМІ дізналися про особисту участь Меркель у блокуванні постачання зброї Україні у рамках НАТО
Колишня канцлер Німеччини Ангела Меркель місяцями особисто блокувала постачання Україні зброї за механізмом НАТО.
З травня 2021 року Ангела Меркель, перебуваючи на посаді канцлера Німеччини, використовувала механізм, який не дозволяв іншим членам НАТО продавати зброю Україні. Крім цього, Берлін тиснув на Нідерланди, щоб зірвати постачання.
Як пише Bild, німецьким вето було заблоковано 90 великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M82 зі США та 20 комплексів протидії дронам EDM4S-UA з Литви.
Україна вже чекала на доставлення оплачених систем озброєння, коли представники Німеччини та Нідерландів у раді NSPA виступили проти продажу. Саме ці два голоси зупинили угоду попри те, що деякі системи не були летальною зброєю.
Через кілька місяців після цього Володимир Зеленський звертався до Ангели Меркель із проханням зняти вето, щоб Київ зміг отримати необхідне озброєння. Проте канцлер відповіла різко негативно, наголосивши, що це виключено.
Позиція Меркель пом'якшилася лише за кілька днів до відставки, коли сумнівів у накопиченні військ РФ на українських кордонах не залишалося. Вона частково відмовилася від свого вето.
Однак попри це блокада Німеччиною гвинтівок із США продовжується. У МЗС Німеччини відмовилися коментувати ситуацію, а посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав новий федеральний уряд підтримати Україну та дозволити відновити постачання оборонної зброї.
Голова Міноборони України підтвердив, що саме Німеччина блокувала постачання в Україну антидронових рушниць.
Нагадаємо, політик і дипломат Роман Безсмертний вважає, що Ангела Меркель, "підігруючи" президенту РФ Володимиру Путіну, "розвалює" Європейський Союз.
Перед відходом із посади Меркель попередила Путіна про дуже велику ціну, яку йому доведеться заплатити у разі вторгнення в Україну.
А британські експерти назвали великою помилкою відмову Меркель від ядерної енергетики, яка поставила країну в енергозалежність від РФ.