Кремль показав свій проєкт угоди про заборону Україні вступати до НАТО – документ передано США
Російські ЗМІ оприлюднили проєкт угоди про гарантії безпеки, яку Кремль хоче підписати зі Сполученими Штатами.
У Москві розробили проєкт угоди зі США "про гарантії безпеки", що стосуються НАТО.
Текст вранці 17 грудня оприлюднило МЗС Росії на своєму офіційному акаунті у Facebook, передає Діалог.UA.
Відомо, що документ було передано Америці на зустрічі у Міністерстві закордонних справ РФ 15 грудня. Він включає 8 статей.
У проєкті йдеться про заборону розміщувати озброєння та сили у районах, де таку активність підписанти сприймають як “загрозу нацбезпеці”.
Є там вимога утриматися від польотів ядерних бомбардувальників (з ядерним озброєнням чи без) на територіях, звідки може бути завдано удару по країні-підписанту. Схожа заборона прописана і щодо застосування бойових кораблів.
Крім цього, Москва пропонує заборонити розміщення ракет середньої та малої дальності за кордоном у районах, звідки може бути завдано удару по країні-підписанту.
Є у документі й пункт про заборону розміщувати ядерну зброю за кордоном. Пропонується повернути назад вже розміщене озброєння, ліквідувавши створену під нього інфраструктуру.
У російській угоді також є пункт про заборону проводити навчання з відпрацюванням ядерного удару та навчання неядерних країн щодо застосування такого озброєння.
США у договорі мають підтвердити відмову від розширення НАТО на Схід, а також від членства в Альянсі колишніх країн СРСР. Крім цього, американці повинні гарантувати Росії, що не розвиватимуть військової співпраці з пострадянськими державами, створюючи на їх території військову інфраструктуру.
Варто зазначити, що Кремль використав Україну у спробі нав'язати Америці цю угоду. Восени 2021 року РФ розпочала масштабну концентрацію військ на українському кордоні, демонструючи готовність до вторгнення.
Це змусило президента США Джозефа Байдена провести переговори із російським колегою Володимиром Путіним. Там лідеру США і був представлений цей ультиматум по НАТО.
І Білий дім, і Альянс згодом публічно відмовилися давати Москві якісь гарантії щодо нерозширення НАТО. Там наголосили, що РФ не має права диктувати свою волю іншим країнам.
Раніше Майкл Макфол заявив: "Путін боїться не розширення НАТО, а України".
Ми також писали, що у Кремлі запевнили про готовність до діалогу з НАТО: озвучено єдину умову.