Замість "дідівщини" – рекет: до російської армії "проник" криміналітет
У російській армії процвітає новий вид "дідівщини" – рекет із боку криміналу, який тісно пов'язаний із командуванням.
24 грудня у російських ЗМІ було опубліковано статтю, у якій йшлося про новий вид "дідівщини" в армії. Її обговорювали всі кому не лінь, а Telegram-канали тільки й писали, що про рекет в армії РФ. У Міноборони РФ заявили, що стаття лише на 50% правдива та жодного рекету в армії немає.
Російський журналіст Дмитро Григор'єв, який працює на ресурс "Ура.Ру", провів своє розслідування у військових гарнізонах, що знаходяться на околиці Росії. У статті він описав події, що відбуваються у кемеровській Юрзі.
Юрга налічує 80 тисяч жителів, і там перебувають одразу три військові бригади. Місцеві мафіозі давно займаються поборами не лише серед місцевих жителів, а й серед військовослужбовців.
Один із випадків рекету стався у листопаді 2020 року у військовій частині №59361. Один солдат позичив в іншого 28 тисяч рублів. Проте гроші він мав віддати не товаришу по службі, а перевести на ім'я якогось Мишка. Пізніше невідомий зателефонував солдатові та почав вимагати ще грошей нібито за те, що той погано відгукувався про нього серед військовослужбовців гарнізону. Якщо солдат не перерахує на картку гроші, з ним обіцяли розібратися.
Невідомий залякував солдата та казав, що має зв'язки у МВС і ФСБ, тому скаржитися нікуди. Мишко неодноразово дзвонив солдатові та постійно вимагав грошей, а той регулярно висилав їх на картку протягом кількох місяців.
Пізніше з'ясувалося, що рекетом займається місцевий криміналітет Тартиков. У військовій частині у нього на гачку було багато солдатів.
Найцікавіше, що криміналітет вимагав гроші не лише у пересічних солдатів, а й в офіцерів, і навіть тих, хто побував у Сирії на війні.
28 грудня у Міноборони Росії заявили, що інцидент, описаний у статті Григор'єва, справді був. Однак це не систематичний випадок, а виняток із правил. Правоохоронці нібито вже затримали місцевого криміналітета, який вимагав гроші у всіх, включно з солдатами російської армії.
Раніше російський найманець, який у 2014 році воював на Донбасі, зізнався, що вони спеціально облаштовували бойові позиції у містах.
Нагадаємо, в Україні ватажка ПВК "Вагнер" заочно звинуватили в окупації Донбасу. У СБУ заявили, що він діяв від імені ФСБ і російського уряду.