Трюк РФ із "повітряною атакою" на Україну привів у боєздатність армію США та Британії – The Sun
Російські інженери створили помилкове відчуття нападу літаків ВКС РФ на Україну, спричинивши тривогу на Заході.
Російська Федерація, яка продовжує підтримувати високий градус напруженості поблизу українських кордонів, де розміщений російський військовий контингент чисельністю понад 100 тис. осіб, вдалася до нового трюку, який створив неправдиве відчуття повітряної атаки на Україну.
Як пише британський таблоїд The Sun, у неділю російські інженери забезпечили транспортні засоби, які безперервно курсували базами РФ, ретрансляторами сигналів, внаслідок чого створювалося враження, ніби літаки ВКС Росії піднімаються у повітря та починають авіаналіт на Україну.
Вказані сигнали розпізнавалися розвідувальними супутниками США як інформація про те, що велика кількість військових літаків готується одночасно злетіти, аби атакувати українську територію. Через відчуття небезпеки, що насувається, влада США та Великобританії вже наступного дня почала приводити свої збройні сили у стан боєготовності.
"Недільний обман призвів до подальшого нагнітання напруженості, спонукавши американських і британських лідерів розпочати спільну демонстрацію військової сили наступного дня", – сказано у матеріалі.
Джерела видання повідомили, що помилкові сигнали надсилалися російською стороною протягом усього дня. "Бойові літаки" рухалися по колу, спричиняючи тривогу у керівництва західних країн.
Експерти називають те, що сталося, російським прийомом, спрямованим на подальше підвищення рівня загрози.
Раніше співробітники Інституту вивчення війни у Вашингтоні виклали до Мережі мапу візуалізації російських військ біля кордону з Україною. З огляду на ці дані, наступ може розпочатися з чотирьох напрямків: Росії, Білорусі, Криму та Придністров'я.
Також повідомлялося, що Росія підняла по тривозі 150-ту дивізію на кордоні з Донбасом: підрозділи розпочали марші на полігони для проведення навчань з оперативної та бойової підготовки.
До цього СБУ зафіксувала в ОРДЛО озброєння, заборонене Оттавською конвенцією 1997 року. Йдеться про реактивні вогнемети "Джміль", вибухові комплекси "Охота", а також протипіхотні міни "ПОМ-2".