Б'ють на 300 км: у Конгресі озвучили позицію партій щодо передачі ЗСУ ракет ATACMS
У Конгресі США обидві партії виступають за надання Україні ракет ATACMS.
На сьогоднішній день найбільш далекобійна зброя, яка є у ЗСУ, - "Точка-У", що б'є на відстань до 120 км. Однак Вашингтон може передати ракети ATACMS, що б'ють на дистанцію до 300 км.
Сьогодні, 28 липня, член Палати представників США у справах ЗС Елісса Слоткін заявила, що обидві партії Конгресу готові дати добро на надання Україні ракет ATACMS, повідомляє CNN.
Київ уже кілька місяців просить Вашингтон надати до установок HIMARS ракети, які били б на відстань не у 84 км, а 300 км.
Столкін заявив, що президент України хоче до настання холодів якнайбільше окупованої території відвоювати у РФ. Для цієї мети ЗСУ необхідна далекобійна артилерія. Установки HIMARS вже є, але не вистачає ракет, які били б далі, ніж "Точка-У".
Тим часом поки російська армія намагається на Сході України вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, на Півдні ЗСУ перейшли у контрнаступ.
Ракети ATACMS мають лише кілька модифікацій, а стріляють на відстань до 300 км. Цієї відстані вистачить, щоб українські захисники могли завдавати ударів по ворогові, який перебуває на вже окупованих українських територіях.
Глава Міноборони України Резніков неодноразово говорив, що західна далекобійна зброя дозволить ЗСУ не лише швидше звільнити всю країну, а й мінімізувати втрати серед особового складу. У Вашингтоні впевнені, що тієї зброї, яка вже є на озброєнні ЗСУ, вистачить, щоб виконати поставлені Зеленським завдання.
Раніше повідомляли, що жителі окупованого Мелітополя третій день спостерігають, як окупанти перекидають до Херсону військову техніку.
Нагадаємо, військовий експерт Федоров заявив про дилему у лавах російського вищого командування щодо ситуації на Донбасі та Херсонщині.