15 вересня 2022, 14:50

МЗС РФ висунув ультиматум США по Україні: "Ви перейдете червону межу"

Якщо США ухвалять рішення про постачання Україні ракет більшої дальності, вони перейдуть червону межу та стануть безпосередньою стороною конфлікту, заявила Захарова.

Російська влада, намагаючись налякати США та зупинити процес передачі Україні ракет більшої дальності, висунула Вашингтону новий ультиматум. Спікер російського МЗС Захарова заявила, що США перейдуть червону межу у разі постачання ракет великої дальності Україні. Це нібито зробить США "стороною конфлікту", а РФ залишить за собою право захищати свою територію всіма "доступними способами".

Москва налякана можливістю постачання до ЗСУ армійських тактичних ракетних систем "Атакамс", які можуть досягати цілей на відстані 300 кілометрів.

Проте заява Захарової не справила серйозного ефекту навіть у РФ. Російський аналітик Анатолій Несміян у своєму телеграм-каналі пише, що загрози Москви не виглядають серйозно та переконливо, оскільки попередній ультиматум про відведення НАТО до кордонів 1997 року обернувся провальним військовим вторгненням російської армії в Україну.

"Проблема у тому, що змістовна частина має бути переконливою. А те, що відбувається, якось не сприяє переконливості того, про що говориться. Кремль уже викочував ультиматум про кордони 1997 року. І коли його відправили вкрай недвозначним чином, адекватно відповів 24 лютого. Відповідь вийшла так собі, будемо відверті", - пише Несміян.

За його словами, набагато сильніший Китай раніше висував аналогічні погрози США перед поїздкою Пелосі на Тайвань, проте був змушений мовчки проковтнути вчинок Вашингтона та "тихонечко відповз назад".

"Тепер ось знову загрожують адекватно відповісти. По-перше, чим? По-друге, а якщо знову буде як завжди? Куди вже суворіший Китай теж петушився перед поїздкою Пелосі на Тайвань і погрожував усіма карами небесними. У результаті тихо проковтнув і так само тихонечко відповз назад. Очевидно, чергову люту відповідь російського МЗС чекає та сама доля. Просто за протоколом зобов'язані відреагувати", - зазначає експерт.

Україна все ще не втрачає надії отримати від Америки ракети типу ATACMS із дальністю поразки мети 300 км і вище. Вона запросила у Вашингтону вказаний тип озброєння, в якому було відмовлено ще наприкінці серпня.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини