"Покажіть цю дисертацію Путіну", – Кім знайшов інформацію про неефективність ударів по енергосистемі
Путін, обстрілюючи критичну інфраструктуру України, намагається змусити Київ сісти за стіл переговорів. Кім вважає ці дії марними для РФ.
Напередодні голова Миколаївської ОВА Віталій Кім виявив у Мережі дисертацію майора ВПС США Томаса Гріффіта "Стратегічні удари по національних системах електропостачання", яка ставить хрест на планах Путіна.
На своїй сторінці у Facebook Кім перерахував головні тези дисертації. Гріффіт її підготував, навівши як приклад три країни: КНДР, Ірак і В'єтнам.
Коли енергосистему у КНДР було знищено на 90%, країна всього два тижні провела у блекауті. Аналогічна картина спостерігалася у В'єтнамі й Іраку, де було знищено також 90% енергетичної інфраструктури.
Далі майор США виокремив чотири цілі противника, які він хоче досягти таким шляхом. Вплив на військову інфраструктуру, на виробництво, на лідерів країни та на психологічний стан суспільства.
Щодо першої мети, то успіхи будуть помірними. Уся військова інфраструктура має доступ до додаткових генерувальних потужностей. Навіть за повного блекауту працюватимуть радари й інші засоби ППО. Такі удари можуть внести невелике сум'яття у військо, але не зламати, а тим більше знищити його.
Звичайно ж у такому разі найсильніше постраждає виробництво. Однак у цьому випадку є одне "але". Потрібного ефекту можна домогтися тільки у разі тривалої війни з дуже великою країною на виснаження. Якщо ж країна отримує допомогу ззовні, від партнерів, то ефект від удару по енергосистемі для виробництва буде зведений нанівець.
Такі удари не матимуть належного ефекту, щоб залякати лідера країни. Навпаки, він буде об'єднувати навколо себе патріотів, націоналістів і всіх тих, хто готовий іти у цій війні до кінця.
А ось суспільство може бути схильне до апатії, але події Другої світової війни показали, що своє невдоволення вони не переводять у русло політичне.
Гріффіт робить висновок, що у разі війни немає сенсу завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі: військові однаково матимуть доступ до електрики, а народ не буде виступати за зміну уряду або глави країни.
Щоб домогтися хоч якогось плюса з такої тактики, держава, проти якої ведеться війна, має залишитися без підтримки та допомоги з-за кордону.
Раніше ми повідомляли, що 9 грудня у Вашингтоні мають анонсувати новий пакет військової допомоги для України, куди увійдуть системи для боротьби з безпілотниками.
Тим часом аналітики з ISW не бачать готовності Путіна відмовитися від усіх своїх цілей щодо України, які він поставив перед ЗС РФ під час "спецоперації".
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!