Іран змінить ракети, що продаються РФ, – Ізраїль дізнався подробиці
Ізраїль дізнався про плани Ірану обмежити дальність ракет, що продаються Росії, які вона використовує для війни в Україні.
Іран побоюється негативної міжнародної реакції на співпрацю з РФ і збирається обмежити дальність ракет, які планує надати Росії.
Про це пише Axios із посиланням на чотирьох високопоставлених ізраїльських чиновників, які озвучили дані ізраїльської розвідки.
Зі слів неназваних джерел, Тегеран не відмовився від постачання ракет до РФ під міжнародним тиском. Однак для пом'якшення можливих наслідків було рішення надати Кремлю тільки ракети "Фатех-110" дальністю менше 300 кілометрів. Раніше іранська влада не виключала передачі окупантам ракет "Золфагар" дальністю 700 кілометрів.
Як зазначає видання, постачання іранських балістичних ракет до Росії може порушити резолюцію Ради Безпеки ООН № 2231, що призведе до повернення санкцій ООН проти Ірану. Відповідно до цієї резолюції, ухваленої у 2015 році у рамках ядерної угоди, Ірану забороняється торгувати балістичними ракетами та безпілотниками дальністю понад 300 кілометрів і корисним навантаженням понад 500 кілограмів до жовтня 2023 року.
В Ізраїлі побоюються, що Іран може отримати від Росії двигуни для ракет великої дальності. Це розв'яже руки Тегерану на Близькому Сході та навіть може становити загрозу для ізраїльських і американських військ, а також спровокує хвилю дестабілізації ув неспокійній Сирії.
Нагадаємо, Іран забезпечив Росію дронами-камікадзе, які окупанти використовують для ударів по об'єктах критичної інфраструктури в Україні.
Деякий час офіційний Тегеран заперечував військову співпрацю з Кремлем, заявляючи, що безпілотники були передані до повномасштабної війни.
Однак пізніше з'явилася інформація, що Іран не тільки продав дрони, а й збирається розвивати їх виробництво на території РФ.
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!