Америка переозброює ядерну тріаду: виробництво боєголовок відновлено вперше після розпаду СРСР
Сполучені Штати відновлюють виробництво ядерних боєголовок на тлі погроз з боку Москви.
Погрози Кремля мали ефект. США вперше з часу розпаду Радянського Союзу відновили велике виробництво ядерних боєголовок. Стартувало масштабне переозброєння.
Інформацію офіційно підтвердило Національне управління з ядерної безпеки США (NNSA).
NNSA оприлюднило план роботи на 2023 фінансовий рік. У ньому йшлося про відновлення підприємств ядерної безпеки США, а також про виробництво 80 плутонієвих сердечників, які є ключовим елементом стратегічних і тактичних боєголовок і бомб в американському ядерному арсеналі.
Підтвердили американці також плани з виробництва перших W80-4 - двоступеневих термоядерних боєголовок малої та середньої потужності у 5 і 150 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Працюватимуть ядерники США над модернізацією та продовженням життя боєголовок B61-12 (LEP), W88 Alteration 370, W87-1.
Загалом американці проводять масштабну програму з переозброєння своєї ядерної тріади на суму в $634 млрд. Вона триватиме, згідно з планами, до 2031 року.
Зазначимо, Америка відмовилася від масштабного виробництва плутонієвих зарядів незадовго до розпаду СРСР - у 1989 році. Однак посилення загроз з боку Москви змусило американців змінити свою політику у цьому питанні.
Незабаром США та Москва домовилися скоротити свої ядерні арсенали, підписавши Договір про стратегічні наступальні озброєння. У документі було встановлено межу боєголовок, яку могла мати на озброєнні країна, - 6 тисяч одиниць.
Зазначимо, Кремль, розв'язавши загарбницьку війну проти України, вельми активно почав лякати світ ядерною війною. Ба більше, у річницю агресії диктатор РФ Володимир Путін навіть оголосив про вихід країни з Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, а незабаром анонсував розміщення ядерних боєголовок на території Білорусі.
Раніше повідомлялося, що Путін підриває авторитет Сі ядерними погрозами.
Крім того, США відповіли на ядерний шантаж РФ.
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!