"Китайці в ейфорії", – Швець про прорив Китаю у військовій промисловості, що змінить концепцію воєн
Китайські військові вчені з Національного університету оборонних технологій у місті Чанша повідомили, що домоглися величезного прориву у технології лазерної зброї.
Минулого тижня китайські вчені урочисто оголосили, що їм вдалося досягти величезного прориву у технології створення лазерної зброї. На цю новину відреагував колишній радянський розвідник, економічний і військовий аналітик Юрій Швець на своєму YouTube-каналі.
Спочатку експерт зробив невеликий історичний екскурс, нагадавши про те, що першу лазерну установку винайшли американці у 1960-х роках. Відтоді минуло 60 років і особливого успіху ця зброя не мала, тобто досі найбільший прорив у цій сфері був у американців. Вони побудували лазерну установку, за допомогою якої могли збивати та збивали (причому не одну) гіперзвукові ракети. Проблема полягала у тому, що це дуже величезна установка, а дальність дії лазерного променя - лише кілька кілометрів. Але головна заковика у розробках лазерної зброї полягала у тому, що цей лазерний пучок (потужний і дальній) працював тільки на початковому етапі, а потім установка нагрівалася та була, по суті, неробочою. Дальність і потужність дії променя різко падала, тому досі вважалося, що лазерна зброя нерентабельна та недостатньо розроблена для того, щоб думати про її застосування на полі бою.
Сьогоднішній прорив китайців полягає у тому, що вони навчилися охолоджувати ці лазерні установки до такої міри, що потужність і дальність променя зберігається у максимальному вираженні не тільки на самому початку запуску цього променя (кілька секунд), а й фактично нескінченно. Таким чином, його дальність і потужність протягом півгодини - години тощо стає стабільною (такою, як на самому початку), пояснив Юрій Швець.
"Китайці в ейфорії. Якщо американці своїм лазерним променем збивали гіперзвукові ракети, то тепер з урахуванням китайського прориву цілі можна збивати одну за одною, не побоюючись, що установка перегріється та через 5-10 хвилин не зможе виконувати свої функції", - сказав аналітик.
Як пише одна китайська газета, на думку дослідників, це може істотно змінити перебіг бойових дій, збільшивши час ураження, підвищивши дальність стрільби та шкоду, яку наносять, а також скоротивши логістику та витрати.
"Таким чином, це відкриття, якщо це не дезінформація, дійсно прорив. Але потрібно сказати, що це відома лабораторія Міністерства оборони та навряд чи б китайці пішли на такий серйозний блеф", - зазначив Швець.
Потім експерт додав, що перспективи у військовій сфері після цього китайського відкриття просто колосальні.
Нагадаємо, Юрій Швець пояснив, навіщо насправді потрібен закон про ленд-ліз: "Коли американські законодавці перестануть погоджуватися..."
Раніше Юрій Швець пролив світло на нову тактику ЗСУ, яка сформувалася за останні тижні: "Цього буде достатньо для подальшого бурхливого розвитку подій".