18 серпня 2023, 07:50

У РФ почали виробляти дрони-камікадзе: в ISW розповіли, чому Кремль незадоволений іранськими Shahed

Кремль прагне у довгостроковій перспективі завдавати ударів по Україні за допомогою дронів-камікадзе.

У РФ почали виробляти дрони-камікадзе: в ISW розповіли, чому Кремль незадоволений іранськими Shahed

Кремль прагне у довгостроковій перспективі завдавати ударів по Україні за допомогою дронів-камікадзе, саме тому РФ докладає всіх зусиль для нарощування внутрішнього виробництва іранських дронів-камікадзе. До 2025 року у РФ на території підприємства, розташованого в Особливій економічній зоні "Алабуга", планується побудувати 6 тисяч ударних дронів.

Про це напередодні повідомили журналісти The Washington Post. Аналітики з Інституту вивчення війни вирішили озвучити головні тези зі статті, а також свої висновки.

З документів із РФ, що просочилися у Мережу, зрозуміло, що Москва хоче виробляти на рік набагато більше дронів, ніж зараз це роблять у самому Ірані. Ба більше, російські фахівці покращуватимуть уже наявні на озброєнні дрони Shahed-131 і -136.

У РФ зараз тривають роботи над Shahed-136, де корисне навантаження збільшать у 10 разів. Нещодавно в одному з інтерв'ю речник ЗС ЗСУ Ігнат припустив, що у майбутньому РФ буде повністю віддавати перевагу дронам-камікадзе, оскільки вони набагато дешевші та легші у виробництві, ніж крилаті ракети.

Зараз РФ використовує для обстрілу військових об'єктів на території України тільки високоточні ракети. Дрони-камікадзе запускаються як хибна ціль, щоб відвернути ППО України від ракет.

Велика кількість дронів нібито має допомогти РФ придушити українську систему ППО. Але і, з іншого боку, дрони завжди були не такою і складною здобиччю для ППО. Дрони-камікадзе не можуть завдати великої шкоди великим об'єктам, і РФ, найімовірніше, буде їх використовувати проти цивільних цілей в Україні.

Джерело повідомляє, що на заводі в Алабузі виготовляють тільки зовнішні компоненти для дронів. Загалом було випущено поки що 300 одиниць, а відставання від графіка вже місяць. На заводі не вистачає робочої сили, мотивації та гідної зарплати.

Ще одна велика проблема - неможливість отримати всі необхідні комплектувальні для створення дронів. У РФ виробляють лише чотири зі 130 необхідних компонентів.

Аналітики не виключають, що РФ не дуже задоволена ТТХ дронів-камікадзе, які виробляються в Ірані. Однак альтернативи у РФ поки що немає та їй доводиться укладати угоду з Тегераном на умовах, які ставить Іран.

Відомо, що свого часу Тегеран постачав РФ тільки модель Shahed-131, хоча у Москві наполягали на 136-й моделі.

Як виявилося, 25% дронів з Ірану приходить у непрацездатному або пошкодженому стані.

Раніше ми повідомляли, що 18 серпня Москву знову атакував невідомий безпілотник, який вибухнув на даху "Експоцентру".

Нагадаємо, у МО РФ відзвітували про "знищення" надводного дрона в акваторії Чорного моря.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини