Залужний перерахував п'ять речей, які допоможуть Україні вирватися з пастки позиційної війни
Головнокомандувач ЗСУ Залужний назвав загрозу переходу до позиційної війни серйозним викликом для України.
Позиційна війна статистичного та виснажливого бою є тривалою війною, що несе великі ризики як для української армії, так і для держави загалом. Щоб вриватися з цієї пастки, Україні знадобляться перевага у повітрі, вдосконалені засоби електронної та контрбатарейної боротьби, нова мінна технологія, здатність мобілізувати та тренувати більше резервів, а також сучасне командування та керування.
Про це заявив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у колонці для The Economist.
Крім того, Україні необхідно раціоналізувати матеріально-технічне забезпечення, одночасно з цим порушуючи російське ударами з далекобійного озброєння.
За словами Головнокомандувача, нові інноваційні підходи здатні знову перетворити цю війну з позиційної на маневрену.
Генерал назвав загрозу переходу до позиційної війни серйозним викликом для України, оскільки затягування дає змогу ворогу відновлювати та нарощувати свій військовий потенціал.
Говорячи про авіацію, Головнокомандувач відзначив важливу роль безпілотників. Українській армії необхідно наносити масовані удари з використанням приманок і ударних дронів, щоб перевантажити російську ППО, а також полювати на ворожі БПЛА за допомогою дронів-мисливців.
Ключем до перемоги у війні безпілотників є РЕБ. РФ в останні десятиліття модернізувала свої засоби РЕБ і перевершує в цьому Україну.
Що стосується контрбатарейного вогню й ураження артилерії противника, то це 60-80 % усіх військових завдань як у цій війні, так і у більшості попередніх, заявив Залужний.
Нагадаємо, у середині жовтня Залужний показав кадри першого застосування далекобійних ракет ATACMS для нанесення ударів по російських позиціях.
Крім цього, Головнокомандувач ЗСУ побував на Авдіївському та Куп'янському напрямках, які зараз є одними з найбільш гарячих точок на фронті.