Ракети "Кинджал" не гіперзвукові, але для їх перехоплення необхідна низка факторів – експерти
Ракета "Кинджал" – це модифікований "Іскандер" із дальністю польоту до 500 км, заявив Грессель.
Днями ЗСУ перехопили всі 10 "Кинджалів", які Кремль випустив по Україні. Однак на виробництво однієї ракети для Patriot йде набагато більше часу, ніж на виробництво "Кинджала".
Такий тип ракет окупанти запускають із літаків "МіГ-31К", що й ускладнює їх перехоплення, заявив військовий аналітик із Європейської ради міжнародних відносин Густав Грессель в інтерв'ю ntv.de.
Від пуску ракети до удару проходить від 2 до 5 хвилин, саме тому в Україні спрацьовує сигнал повітряної тривоги, щойно МіГи піднімаються у небо.
При цьому Грессель сильно сумнівається в її граничній швидкості. З одного боку, "Кинджали" дійсно швидко набирають швидкість, але потім просто "ковзають" по небу через відсутність власного приводу.
Експерт з оборони з Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланге також вважає, що "Кинджал" не гіперзвукова зброя, а звичайна балістична ракета. Американські системи Patriot довели, що їх можна збивати.
За словами Гресселя, "Кинджали" летять набагато швидше за "Іскандерів", а щоб їх "перехопити", системи ППО мають перебувати у безпосередній близькості від передбачуваної цілі удару.
Однак щоб збити "Кинджал", необхідно більше однієї ракети. Іноді, щоб перехопити "Кинджал", слід стріляти кількома ракетами за передбачуваною траєкторією її польоту. У Кремлі на це і розраховують, оскільки на виробництво однієї ракети для Patriot потрібно набагато більше часу, ніж на виробництво "Кинджала", саме тому РФ так часто завдає ударів по Україні не тільки ракетами, а й дронамі-камікадзе, щоб швидше перенаситити ЗРК і ППО України, вважає військовий експерт Маркус Райснер.
Ось чому Заходу давно слід було б запустити виробництво ракет і боєприпасів, щойно Путін вторгся в Україну.
Раніше Кулеба озвучив причини, через які Київ розраховує на один план у постачанні західної зброї.
Нагадаємо, західна преса повідомила про те, що США планують утилізувати системи ATACMS і ракети до них, термін придатності яких добіг кінця.