Навіщо РФ запустила фейк про "дружній вогонь" в історії з А-50 та Іл-22: в ISW розібралися у ситуації
ЗСУ знищили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення "А-50", однак росЗМІ пишуть про російську систему ППО.
Пізно ввечері 14 січня ЗС ЗСУ завдали удару по двох ворожих літаках в акваторії Азовського моря неподалік Бердянська. У результаті А-50 пішов на дно, а Іл-22 зумів дотягнути до аеропорту Анапи.
Сьогодні, 16 січня, аналітики з Інституту вивчення війни озвучили головні тези щодо ситуації навколо НП із двома російськими військовими літаками.
Щоб росЗМІ не брехали та не запевняли у тому, що свої ж літаки збила своя ж система ППО, Залужний виклав у Мережу кадри стеження моніторингової групи за літаками.
Речник ЗС ЗСУ Ігнат підкреслив, що початкова мета була літак "А-50", а "Іл-22" "на закуску", якщо вийде.
В ОК "Юг" заявили, що МО РФ використовувала А-50 для нанесення ударів по об'єктах ППО й авіації України.
Український воєнкор Машовець заявив, що РФ дедалі частіше використовує А-50 через почастішання ударів ЗС ЗСУ по військових об'єктах Чорноморського флоту у Криму.
Співробітник музею авіації Романенко додав, що втрата А-50 болісно позначиться на ПКС РФ. Літаків такого класу у РФ небагато, а на навчання одного фахівця йде великий відрізок часу.
У росЗМІ активно почала обговорюватися тема того, що обидва літаки ПКС РФ потрапили під "дружній вогонь".
Аналітики впевнені, що сказати правду про А-50 - означає визнати провал з боку ЗС РФ.
Командувач ПКС РФ генерал Афзалов має за плечима великий досвід у військових операціях ППО. Він як ніхто інший знає, що для такого типу літаків, як "А-50", створюються всі умови безпечної роботи на лінії фронту. Z-канали пишуть, що якийсь співробітник спецслужб РФ спеціально створив фейк про "дружній вогонь". Мета - не дати засумніватися іншим пілотам у тому, що літати над Чорним і Азовським морями все ще безпечно, а якщо хто і може там їх дістати, то тільки свої ж.
У МО РФ поки що не робили офіційних заяви щодо НП у небі над Азовським морем від 14 січня 2024 року.
Тим часом Коваленко вірить в історію про "дружній вогонь" за участю А-50, якби не один нюанс.