Росія розчарувала Китай: зброя Москви в Україні провалилася – Newsweek
Росія знову розчарувала Китай: розрекламовані ракети "Кинджал" засновані на технологіях 1980-х років і не здатні змагатися з Patriot.
Китайські експерти у галузі оборони не надто вражені характеристиками гіперзвукових ракет "Кинджал", особливо коли йдеться про їхню живучість проти систем Patriot, які використовує Україна. На думку аналітиків, Пекін бере інформацію на замітку, оскільки аналогічні системи ППО розгорнуті на Тайвані на додаток до установок власного виробництва.
Про це пишуть журналісти американського видання Newsweek у матеріалі "Російські ракети "Кинджал" програють битву з "Патріотами". Це розчаровує Китай".
Російська ракета "Кинджал" не той інструмент, на який розраховував Кремль, підсумував китайський аналітик Інь Цзе. Він вважає, що "Кинджали" значною мірою засновані на технологіях 1980-х років і, ймовірно, зараз дуже обмежені у кількості.
"Їхня здатність виконувати планування на великі відстані в атмосфері" - ключовий показник якості гіперзвукової зброї - "недостатньо хороша", - підсумовує аналітик.
Російсько-український конфлікт дав можливість і Пентагону, і Народно-визвольній армії Китаю оцінити, наскільки військова машина Москви відповідає західним військовим досягненням. США накопичують в Україні безліч аналітичних даних, які у майбутньому допоможуть удосконалити їхній ракетний потенціал і водночас дадуть Пекіну привід для занепокоєння.
"Китайці повинні думати про майбутнє, тому реальне занепокоєння НВАК викликає те, що російсько-український конфлікт означає для вдосконалення американських систем ППО та розроблення ракет нового покоління", - каже старший науковий співробітник аналітичного центру Center for European Policy Analysis Ян Каллберг.
Подальше доопрацювання алгоритму перехоплення ракети "Кинджал" системою Patriot цікавить китайських військових, оскільки в їхньому арсеналі багато систем, заснованих на російських технологіях, вважає Ян Каллберг.
За словами українських і американських чиновників, поставлені США ракети "Патріот" почали перехоплювати "Кинджали" незабаром після того, як Київ прийняв поставки пускових систем минулої весни. Це підняло серйозні питання про те, яку перевагу у війні могли дати Росії ці ракети.
"З'являється дедалі більше й більше свідчень того, що те, що кажуть США й Україна з цього приводу, є правдою", - сказав китайський аналітик Інь Цзе про збиті ракети "Кинджал" у листопадовому номері журналу Ordnance Industry Science and Technology - періодичного видання, схваленого КНР.
Раніше ми писали з посиланням на експертів, що ракети "Кинджал" не гіперзвукові, але для їхнього перехоплення необхідна низка факторів.