6 лютого 2024, 14:26

Україна налагодила виробництво нової зброї: росіяни знайшли "сюрприз" на полі бою

Російські ЗМІ поширили фотографії нових українських протипіхотних мін українського виробництва.

Україна налагодила виробництво нової зброї: росіяни знайшли "сюрприз" на полі бою

Російські військові опублікували зображення виявлених на полі бою протипіхотних мін українського виробництва. Фото були оприлюднені російськими медіа. Окупанти показали українську протипіхотну міну "ВНП-50", яка, за їхніми словами, є копією радянської "МОН-50", що активно застосовувалася у російсько-українській війні.

За їхніми словами, крім маркування, інженерний боєприпас майже не відрізняється від оригіналу. Втім, внутрішня конструкція ними не була досліджена.

МОН-50 - міна спрямованої дії, що викидає щільний потік осколків у певному напрямку. Вона важить лише два кілограми, з яких 700 грамів припадає на вибухівку.

Боєприпас споряджається 485-540 вражаючими елементами у формі кульок або циліндрів, які під час детонації утворюють зону ураження у секторі 54 градусів на відстані до 50 метрів.

                                     

                                                     Радянська протипіхотна міна "МОН-50"

Також у Мережі з'явилися інші фотографії цих мін разом із потужнішим представником сімейства - копією радянської МОН-100.

Судячи з фото, вона теж отримала повністю пластиковий корпус, що мало істотно знизити її вагу порівняно з 5-кілограмовим оригінальним боєприпасом.

МОН-100 призначена для ураження піхоти, однак на практиці відомі випадки ураження нею навіть броньованої техніки. Під час вибуху вона утворює вузький пучок спрямованого потоку готових уламків із розривом ураження до 160 метрів завдовжки та до 6-9 метрів у діаметрі.

           Протипіхотні міни українського виробництва: МОН-50 (ліворуч) і МОН-100 (праворуч)

Оттавська конвенція

Варто зазначити, що свого часу Україна підписала Оттавську конвенцію про ліквідацію запасів і невикористання протипіхотних мін, які ініціюються присутністю людини. Однак вона не поширюється на міни, що мають контрольований підрив сапером, відповідно можна припустити, що міни українського виробництва споряджаються лише певним типом детонаторів, які активують міни за сигналом.

На думку ISW, стратегічна ініціатива зараз у ЗС РФ, однак ЗСУ можуть змінити ці розклади на свою користь.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини