ЗСУ будують потужні оборонні рубежі на Донбасі: з'явилися перші фото
З огляду на характер і реалії сучасної війни, траншеї роблять ширшими та вищими, щоб можна було розминутися у спорядженні, пронести пораненого на ношах.
На Донеччині українські військові інженери будують оборонні рубежі. Як саме тривають роботи, показало інформаційне агентство Міноборони АрміяInform.
Військові працюють над будівництвом взводного опорного пункту на рубежі оборони операційної зони одного з оперативно-тактичних угруповань. Точне місце будівництва не розголошують із міркувань безпеки.
У виданні розповіли, що, з огляду на характер і реалії сучасної війни, траншеї роблять ширшими й вищими, щоб можна було розминутися у спорядженні, пронести пораненого на ношах тощо.
"Якщо при Другій світовій були норми глибини та ширини траншей 1,5 метра на 80 сантиметрів, то зараз ми робимо глибину 2 метри та близько 1 метра ширину. І зверху насипається ще бруствер. Водночас ширше робити не можна, бо окопи стануть вразливішими до обстрілів. У будівництві використовуємо геотекстиль, сітку, дошку, бруси", - каже офіцер інженерних військ ЗСУ.
Кути траншеї укріплюють додатковими стовпцями та розпірками. Вогневі осередки зміцнюють дерев'яною дошкою. Також військові обладнують виходи з плавними переходами висоти, щоб уникнути травм при швидких переміщеннях.
Висота перекритої ділянки приблизно 2 метри 30 сантиметрів. Є потужний каркас, поперечні й поздовжні балки, перекриття - два накати: накат - півметра землі, другий накат - так само.
Усе це маскується. Під час обстрілу можна швидко перейти у такі зони з вогневих позицій. На кожному вході-виході копається колодязь для збору води, щоб вона не затікала у перекриту ділянку.
"Плюс роботи з деревом - швидкість, мінус - недовговічність (потребує ремонту через 2 роки - ред.). Над неперекритою частиною знизу та зверху робимо розпірки для міцності конструкції та монтування антидронового захисту. У нашому підході ми врахували поради бойових піхотних командирів", - розповіли військові інженери.
Нагадаємо, що у січні цього року український уряд виділив рекордну суму коштів на будівництво укріплень.
Йдеться про 17,5 млрд грн, які спрямують на будівництво інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, відповідне обладнання та систему невибухових огороджень.
Останні новини
"Буде прагнути всіма силами", – Світан озвучив військово-політичний план Путіна на найближчі місяці
15:28Історична спроба адміністрації Білого дому: експерти про зусилля Байдена "озброїти Україну" – CNN
12:15В Україні запроваджено нові принципи застосування графіків погодинних відключень світла – Укренерго
08:44”Зеленський все відкинув”, – Сійярто зателефонував Лаврову, щоб знову наскаржитися на главу України
07:15