6 березня 2024, 11:00

Після російських НПЗ Україна почала громити новий тип об'єктів усередині Росії – ЗМІ

Нова атака території Росії підтверджує, що після НПЗ Україна націлилася на російські металургійні підприємства.

Після російських НПЗ Україна почала громити новий тип об'єктів усередині Росії – ЗМІ

З'ясувалися нові подробиці атаки українського дрона Михайлівського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК) ім. О. В. Варичева у Курській області. Цей комбінат постачав сировину компанії "Уральська сталь", яка, своєю чергою, була постачальником виробника бронетехніки "Уралвагонзавода". Ця подія підтверджує, що після серії атак на НПЗ Україна націлилася на металургійні підприємства, пише "Агентство".

Перший дрон потрапив у резервуар із паливом, почалася пожежа, повідомили у компанії. У ГЗК зазначили, що постраждалих немає, пише ТАСС. Коли на територію комбінату приїхали лікарі та пожежники, підприємство атакував другий БПЛА, пише Mash. Губернатор Роман Старовойт повідомив, що внаслідок другої атаки також ніхто не постраждав.

Михайлівський ГЗК - одне з найбільших у Росії підприємств із видобутку та збагачення залізної руди. Він належить компанії "Металоінвест" Алішера Усманова. У 2019 році "Металоінвест" публікував реліз про те, що ГЗК виробив партію залізорудних окатишів (подрібнений рудний концентрат, який використовують як сировину для доменних печей) компанії "Уральська сталь".

Як писав "Проєкт", "Уральська сталь" поставляла листовий металопрокат виробнику танків та іншої бронетехніки "Уралвагонзаводу". У 2019 році "Уральська сталь" також належала "Металоінвесту", компанію продали у 2022 році "Загорському трубному заводу".

У грудні 2023 року Михайлівський ГЗК уже атакував безпілотник. Тоді БПЛА пошкодив лінії електропостачання одного з об'єктів комбінату, але саме підприємство продовжило роботу.

Металургійні підприємства, ймовірно, є новою метою українських безпілотників у Росії. 24 лютого атаки зазнав Новолипецький металургійний комбінат, чия продукція, за даними "Проєкту", використовується для виробництва зброї, військової техніки й екіпіровки.

З початку року Україна почала регулярно завдавати ударів по російських НПЗ, з якими агентство Bloomberg пов'язувало скорочення перероблення нафти російськими НПЗ на 380 тисяч барелів на добу до середини лютого. Піддаються атакам й інші об'єкти паливної інфраструктури. Наприклад, чотири дні тому безпілотник, імовірно, намагався атакувати стратегічну нафтобазу "Струмки" у Санкт-Петербурзі.

Раніше у Туві на території ТЕЦ в одній із котелень стався вибух, після чого почалася пожежа.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини