Україна вступає у нову фазу конфлікту з Росією, різко змінюючи тактику, – The Wall Street Journal
У листопаді Україна оголосила про початок кампанії з будівництва широкої мережі укріплень уздовж лінії фронту, особливо у районі Авдіївки.
Росія атакує українські війська у кількох точках уздовж 1000-кілометрової лінії фронту, намагаючись отримати вигоду з недавнього захоплення Авдіївки. Москва знає, що ЗСУ відчувають брак свіжих солдатів і боєприпасів. Українські чиновники таі військові командири кажуть, що нинішня тактика Росії, яка полягає у нанесенні пробних ударів, спрямована на те, щоб скористатися ініціативою Москви на полі бою перед імовірним великим російським наступом уже цієї весни.
Про це пише The Wall Street Journal у матеріалі "Україна вступає у нову фазу конфлікту з Росією - копати, копати, копати".
"Те, що відбувається зараз, - це те, до чого Росія довго готувалася. Вона зібрала достатньо сил і засобів для одночасного тиску за різними напрямками", - каже заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Щоб зупинити краще укомплектованого й оснащеного противника, українська армія окопується. На захід від Авдіївки екскаватори, більш звичні для будівельного майданчика, ніж для поля бою, розривають землю, створюючи протитанкові рови та траншеї. Українці намагаються повторити фізичні перешкоди, які Росія створила на своїй ділянці фронту понад рік тому, що допомогло їй стримати контрнаступ ЗСУ.
У листопаді Україна оголосила про початок кампанії з будівництва широкої мережі укріплень уздовж лінії фронту, особливо у районі Авдіївки. У понеділок прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що на будівництво укріплень виділено майже 31 мільярд гривень, або близько 800 мільйонів доларів. Але західні чиновники й українські військові кажуть, що кампанія не принесла значних результатів.
Військовослужбовці змушені рити окопи під обстрілом.
"В умовах, у яких ми перебуваємо, нам доводиться копати, укріплювати та будувати самим", - каже заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін.
Він сподівається, що лінія оборони у напрямку Покровська на заході буде достатньо розвинена, щоб витримати очікуваний найближчими тижнями російський наступ.
Створення фізичного захисту зараз життєво важливе для України не в останню чергу тому, що вона зазнає труднощів із мобілізацією військ. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив минулого місяця, що з мільйонної армії в активних бойових діях брали участь менше ніж 300 000 військовослужбовців.
Військове командування України перевіряє бригади, створені для торішнього контрнаступу, прагнучи ввести у бій тисячі військовослужбовців, які наразі виконують допоміжні функції, каже науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.
"Росія робить успіхи. Вона просувається за чотирма різними напрямками, кидаючи у бій тисячі солдатів, щоб відтіснити українські війська, у яких було мало часу на створення міцних оборонних ліній. Незвично суха погода сприяє просуванню російських військ, всупереч очікуванням, що звичайна для кінця лютого багнюка перешкоджатиме цьому", - зазначено у статті.
За словами експерта з російських збройних сил із Фонду Карнегі за міжнародний мир Дари Массікот, на Донбасі залишилося мало військових опорних пунктів, які могли б змагатися з Авдіївкою або Бахмутом, що слугували основними центрами опору України. Це означає, що з кожним російським наступом ЗСУ будуть змушені відступати на часто недостатньо підготовлені позиції.
Стратегічний відступ - один із найскладніших бойових маневрів для військ, оскільки їм доводиться битися з силами, що наступають, прикриваючи свої позиції та шукаючи притулку. Це той тип операцій, у якому українські війська не надто добре розуміються, особливо тому, що багато хто з найбільш підготовлених військовослужбовців країни загинули або були поранені за останні два роки.
Тим часом Ліховий показав "відсутню" оборонну лінію ЗСУ під Авдіївкою: "Якщо ворог хоче знайти свою смерть - нехай наступає".