У чому небезпека ракети "Циркон": Світан прояснив ситуацію з російською гіперзвуковою зброєю
Ракети "Циркон" спочатку створювали як гіперзвукові, зазначив Роман Світан, але системи ППО Patriot їх можуть збивати, як і "Кинджал".
Ракети "Циркон", на відміну від "Кинджала", навіть у щільних шарах атмосфери можуть зберігати високу швидкість. Саме завдяки цьому їх складно збивати. Але, за великим рахунком, для серйозного ЗРК типу Patriot що одна, що інша мета однакова, пояснив полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв'ю для YouTube-каналу "Сейчас".
"Поки що можна вважати, що це неточна ракета. Вона може бити по кораблях, точно виходити на ціль, коли є певний контраст, а ось як вона працює по наземних цілях, поки що незрозуміло. Усі ракети були збиті", - зазначив військовий експерт.
Але навіть у зруйнованому стані "Циркон" небезпечний, як і інші ракети, адже це кілька тонн заліза, що падають, зокрема, й на населені пункти (у гіршому випадку може ще й здетонувати боєголовка).
Виходячи з того, що поки що пускові установки були помічені у Криму, підлітний час "Циркону" до Києва становить приблизно сім хвилин. У цьому і криється проблема. Після увімкнення сигналу тривоги є всього кілька хвилин для того, щоб спуститися в укриття.
"І поки на всій території України не стоятимуть Patriot (нам потрібно близько півсотні таких установок, а не кілька, як зараз), то ситуація не зміниться на краще. Ці установки є у світі, їх треба запитувати, але поки що наші партнери не поспішають нам їх передати та прикрити небо", - сказав Світан.
Нагадаємо, армія РФ атакувала Київ ракетами "Циркон": "Ворог запустив балістику з території окупованого Криму".
Раніше розвідка Великої Британії попередила Україну про серйозне випробування у зв'язку із застосуванням РФ ракет "Циркон".