У Пентагоні більше не вважають передачу Україні ATACMS високоризикованим кроком
Глава Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун прокоментував питання постачання Києву ракет ATACMS.
У Міноборони США більше не розглядають передачу Україні ракет ATACMS як високоризикований крок. Про це журналістам розповів глава Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун, інформує Defense One.
Коментуючи питання постачання згаданого озброєння Києву, генерал повідомив, що на сьогоднішній день ризик ескалації вже на такий високий, як, можливо, був на початку.
Влада України регулярно закликає американських партнерів надати далекобійні ракети ATACMS, за допомогою яких можна завдавати ударів по позиціях російської армії в її тилу, а також руйнувати логістичні ланцюжки ворога, які він використовує для постачання своїх військ на захоплених територіях.
Вашингтон поки що передав Україні обмежену кількість модифікованого варіанту ATACMS, а також поставив умову, що ракети будуть використовуватися тільки у межах України, тобто українська армія не буде атакувати ними територію РФ.
Наприкінці лютого у Пентагоні повідомили, що не знімають з порядку денного питання поставок Україні далекобійного варіанту ATACMS, але не робили якихось конкретних заяв з цього приводу.
Варто зазначити, що напередодні Браун провів телефонну розмову з Головкомом ЗСУ Олександром Сирським, під час якої генерали обговорили потреби ЗСУ найближчим часом. Зокрема, порушувалося питання посилення можливостей України щодо захисту від російських ракетних і бомбових ударів.
Раніше американські ЗМІ писали, що у Пентагоні змінили позицію у питанні постачання Україні далекобійних ATACMS після того, як ЗС США отримали можливість використовувати ракети наступного покоління Precision Strike Missile.
Нагадаємо, сенатор-республіканець Ліндсі Грем під час візиту цього місяця в Україну висловив сподівання, що Київ незабаром отримає далекобійну версію ракет ATACMS.