5 квітня 2024, 12:23

В Україні створено БПЛА, які дістануть до Уралу та Заполяр'я, – BILD

Київ незабаром почне застосовувати проти РФ дрони, здатні вражати цілі на відстані понад 3 тисячі км.

Дуже глибокий тил Росії скоро опиниться у зоні ураження українських ударних безпілотників. Уже нинішнього року українці почнуть застосовувати БПЛА, здатні діставати до Уралу та Заполяр'я.

Про це пише BILD, посилаючись на інформовані джерела.

Київ знайшов можливість компенсувати відсутність у себе ракет середньої та великої дальності. Це озброєння замінять безпілотники. В Україні створено кілька видів ударних БПЛА, здатних вражати цілі за 2,5 тисячі км.

"Ракети залишилися у минулому. Дрони - це майбутнє", - розповіло джерело.

За його даними, до кінця 2024 року відразу 10 виробників нададуть Силам оборони дуже далекобійні БПЛА, здатні атакувати цілі в Єкатеринбурзі, Пермі, Тюмені й інших містах за кілька тисяч км від свого кордону.

Особливий інтерес викликає нова розробка київського конструкторського бюро "Луч" під назвою "Сокіл-3000". За словами розробників, він може атакувати цілі на дальності у 3,3 тисячі км, тобто дістане навіть до батьківщини міністра оборони РФ Сергія Шойгу у Туві.

Варто зазначити, що днями Україна поставила власний рекорд за дальністю ураження цілей у Росії. Було атаковано НПЗ і завод із виробництва "Шахедів" у Татарстані на відстані в 1,3 тисячі км. Попередньо, для ураження НПЗ використовувалися нові українські безпілотники UJ-22. Згідно з офіційними характеристиками, далекобійність цих БПЛА становить 800 км, проте розробники, очевидно, знайшли спосіб збільшити цей показник.

Що стосується заводу з виробництва  Шахедів", то за ним прилетів надлегкий літак "Аеропракт А-22 Летюча лисиця". Українські умільці переробили його під безпілотник, начинивши великою кількістю вибухівки.

Нагадаємо, під час удару українських БПЛА по Морозівську щонайменше 6 бомбардувальників ВКС РФ знищено.

Тим часом у Держдумі РФ натякнули, що росіянам треба звикати до ударів БПЛА.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини