Оборонний комітет Ради погодив законопроєкт про мобілізацію: що відомо
З гучного законопроєкту про мобілізацію, попередньо, прибрали норму про демобілізацію через 36 місяців служби.
Комітет Верховної Ради з оборони погодив законопроєкт про мобілізацію до другого читання. Внесено багато змін.
Про це повідомив депутат українського парламенту Ярослав Железняк увечері 9 квітня.
Проєкт закону Рада розглядатиме у середу, 10 жовтня.
"Там дуже багато змін... У залі кожна правка може бути врахована або скасована. Остаточна версія буде саме після розгляду парламентом і голосування", - повідомив нардеп.
Депутат Олексій Гончаренко назвав основні пункти оновленого законопроєкту.
Так, за його даними, з документа прибрали можливість демобілізації для воїнів після 36 місяців служби. Попередньо, це питання буде винесено в окремий законопроєкт.
При цьому комітет залишив пункт про право на демобілізацію військовослужбовців з інвалідністю, а також тих, хто пережили російський полон.
Усіх військовозобов'язаних громадян України, які раніше були визнані обмежено придатними до служби, зобов'яжуть повторно пройти медичну комісію. Це ж стосується осіб, які після початку повномасштабної агресії отримали 2-гу або 3-тю групу інвалідності (за винятком військовослужбовців).
Військові України, які підписують перший контракт із ЗСУ, отримають право на компенсацію у 50 % від першого внеску за іпотекою.
Норми про додаткові виплати для воїнів на "нулі", попередньо, виключили.
У законопроєкті передбачено обмеження консульських послуг для українських чоловіків, у яких немає воєнника. Також для них планується запровадити обмеження на керування транспортом.
Крім того, кожен чоловік буде зобов'язаний носити із собою воєнник і пред'являти його на вимогу правоохоронцям, прикордонникам, співробітникам ТЦК.
Раніше Карандєєв прокоментував хейт навколо бронювання від мобілізації працівників сфери культури.
Також мобілізації з 18 років не буде: із законопроєкту видалено скандальну правку.