У радіусі 10 км може бути до 100 дронів: у ЗСУ розповіли про складнощі у "війні безпілотників"
Російська армія продовжує адаптувати свою тактику безпілотників уздовж усієї лінії фронту.
У РФ хочуть наздогнати й обігнати Україну щодо ефективного застосування безпілотників у війні. ЗСУ дуже добре справляються з бронетехнікою окупантів навіть з мінімальною кількістю артилерійських снарядів, оскільки знайшли їм заміну у вигляді дронів.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ситуацію у "війні дронів" в Україні.
Напередодні журналісти видання Washington Post опублікували статтю про "війну дронів". Вони пишуть, що з осені 2023 року РФ посилила свої системи РЕБ, щоб справлятися на полі бою з українськими безпілотниками.
Українські оператори дронів повідомляють, що зараз на лінії фронту у радіусі 10 км одночасно може перебувати у небі до 100 дронів як українських, так і російських, тому дуже складно іноді відрізнити свій дрон від ворожого.
Українські захисники заявили, що окупанти розуміють усю цінність українських операторів безпілотників, саме тому за ними оголошено справжнє полювання. Ворог завдає ударів за допомогою РСЗВ і керованих планувальних авіабомб.
Російська оборонно-промислова база почала створювати безпілотники, які можуть працювати у широкому діапазоні частот. Такі дрони все важче глушити за допомогою систем РЕБ, ба більше, з кожним новим днем на полі бою обидві сторони використовують дедалі більше FPV-дронів.
Один з операторів дронів ЗСУ заявив, що у день спостерігає у небі від 70 до 90 ворожих FPV-дронів, але збити їх усіх нереально. Іноді російські дрони несуть на собі заряд, який вибухає навіть після того, як українські захисники його "приземлили".
Восени 2023 року в ISW спостерігали зростання використання російської розвідки та безпілотників FPV уздовж лінії фронту, а також скарги Росії на відсутність достатньої кількості засобів РЕБ, особливо на Півдні України.
Тим часом в Естонії порівняли наступальну тактику РФ із "тактикою амеби".
Нагадаємо, ЗСУ на Півдні України масово використовують калтропи, щоб ускладнити логістику ворогові.