Бити не тільки за аеродромами та логістиці ворога: в ISW дали пораду ЗСУ, як краще використовувати ATACMS
Дальнобійні ракети ATACMS зможуть погіршити логістику армії Путіна та поставити під загрозу російські аеродроми, які нібито перебувають глибоко у тилу.
Вперше Україна застосувала ракети ATACMS 17 жовтня 2023 року, завдавши ударів по військових аеродромах РФ у Луганську та Бердянську. ЗСУ, ймовірно, тоді прагнули зірвати російську авіаційну підтримку локалізованих російських наступальних зусиль, але не мали достатньої кількості систем ATACMS для проведення стійких масштабних зусиль щодо припинення дій російської авіації.
Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували ситуацію з далекобійними ракетами та те, як вони змінять ситуацію на лінії фронту.
Експерти кажуть, що ATACMS із касетними боєприпасами дозволяє ефективно використовувати ракети проти аеродромів, де розташовано багато авіації.
Зрештою МО РФ доведеться перекидати свою авіацію якнайдалі від радіусу дії ракет. Найбільше у цьому випадку постраждають гелікоптери, тому що їм доведеться летіти далеко до лінії фронту для виконання бойового завдання.
Однак зараз МО РФ найбільше використовує саме літаки, щоб завдати ударів і скинути бомби на позиції ЗСУ.
Ракети ATACMS становитимуть реальну загрозу для складів із боєприпасами, які зараз знаходяться глибоко у тилу, але на окупованій території України.
Вперше логістику ворога ускладнило прибуття до України американських систем HIMARS. Вже тоді МО РФ довелося робити склади з боєприпасами далеко у тилу, що ускладнило їхню швидку доставку на лінію фронту.
ATACMS далекого радіусу дії дозволить українським силам загрожувати ширшому колу російських цілей у глибоких тилових районах, а ЗСУ можуть використовувати їх для заподіяння більшої шкоди російським логістичним об'єктам і важливим мостам. Проте українські удари по російській логістиці або засобам російської авіації у глибоких тилових районах, швидше за все, матимуть оперативне значення лише у тому випадку, якщо українські сили успішно скоординують їх із наземними операціями для використання ослаблених російських можливостей внаслідок ударів.
Раніше у Білому домі зізналися, що ще навесні 2024 року поставили Україні ATACMS.
Нагадаємо, американська преса пише про те, що саме спікер Джонсон наполіг на тому, щоб Білий дім виділив Україні ATACMS дальністю польоту до 300 км.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16